×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polski Uber kontynuuje masowe kontrole swoich kierowców

  • KDS
  • 3 lut 2023 20:15

W lutym Uber otworzy kolejne punkty weryfikacji kierowców. Znajdą się one w Krakowie i Poznaniu, a w kolejnych miesiącach firma uruchomi proces weryfikacji w pozostałych miastach. To reakcja na ostatnie kontrole policji.

Polski Uber kontynuuje masowe kontrole swoich kierowców
Uber jeszcze w lutym otworzy kolejne punkty osobistej weryfikacji kierowców w Krakowie oraz w Poznaniu. (fot. Unsplash/ Viktor Avdeev)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Uber to pierwsza firma w Polsce, która wprowadziła program fizycznej weryfikacji kierowców.
  • Jest to reakcja na wyniki kontroli jej kierowców przez policję. M.in. warszawska policja skontrolowała prawie 200 z nich, kilkunastu posługiwało się fałszywymi dokumentami. 
  • Teraz poinformowała, że centra weryfikacji kierowców otworzy w kolejnych miastach. Pierwsze działa od kilku miesięcy w Warszawie. 

- Proces osobistej weryfikacji kierowców to duże wyzwanie logistyczne, ale wierzymy, że nasze działania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa w przejazdach. Pierwszy etap idzie nam bardzo sprawnie. W Warszawie na początku zapraszaliśmy do Centrum Wsparcia Kierowców około dwustu kierowców tygodniowo, a teraz jesteśmy gotowi zwiększyć tę liczbę trzykrotnie. Ten proces, choć długotrwały, jest na pewno efektywny. Weryfikacja osobista, fizyczna wszystkich kierowców to nasz cel - mówi Marcin Konrad Moczyróg, dyrektor regionalny Uber CEE

Uber sprawdza tożsamości oraz dokumenty swoich kierowców

W ramach weryfikacji, kierowcy mają okazać niezbędne dokumenty. Jeśli nie stawią się w wyznaczonym terminie, ich dostęp do konta zostaje zablokowany (nie mogą realizować przejazdów) do momentu przedstawienia dokumentów osobiście i zweryfikowania ich przez pracownika Uber. Oryginalność dokumentów Uber sprawdza wykorzystując m.in. specjalistyczne urządzenia stosowane między innymi na lotniskach. Nieprawidłowości są natychmiast zgłaszane na policję.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polski Uber kontynuuje masowe kontrole swoich kierowców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA