PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Polski PR "wraca do dogmatu przyzwoitości". Koniec z odcieniami szarości

W świecie reklamy widać już pierwsze schłodzenie, spowolnienie. Nie widać go jednak w branży PR. - Głęboko wierzę, że tak zostanie - mówi Grzegorz Szczepański, prezes Hill+Knowlton Strategies Polska. Jak ocenia Szczepański, w czasie pandemii firmy doceniły rolę profesjonalnej komunikacji, dzięki czemu przez obecny kryzys gospodarczy branża może przejść suchą stopą.

Polski PR "wraca do dogmatu przyzwoitości". Koniec z odcieniami szarości
Specjaliści ds. PR zarabiają do 15 proc. więcej w porównaniu z danymi z 2021 r. (fot. shutterstock.com)
REKLAMA
  • Na przestrzeni dwóch ostatnich lat trendy w branży PR mocno się zmieniły.
  • O ile w trakcie pandemii wzrosła rola digitalu, o tyle teraz - w związku z wojną w Ukrainie - rośnie rola i znaczenie wartości etycznych w komunikacji.
  • - Polska branża PR jest w bardzo dobrej kondycji. Mamy spowolnienie, ale - podobnie jak było w przypadku kryzysu wywołanego COVID-em - niespecjalnie jeszcze ma to wpływ na PR. Po ostatnim kryzysie nauczyliśmy się, że reputacja jest tym elementem wartości firmowej, na którym nie warto oszczędzać - mówi Grzegorz Szczepański, prezes Hill+Knowlton Strategies Polska. 

Pandemia COVID-19 zachwiała branżą public relations, której - podobnie jak innych sektorów gospodarki - nie ominęły chwilowy spadek przychodów i obniżki wynagrodzeń. Jednak PR bardzo szybko, bo już w połowie ubiegłego roku, wrócił na ścieżkę wzrostu. W czasie koronakryzysu firmy przekonały się bowiem, że dobra komunikacja z otoczeniem jest im niezbędna, a rola profesjonalnych doradców do spraw komunikacji wręcz wzrosła.  

Czytaj też: Media społecznościowe radykalnie zmieniły branżę public relations

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Teraz kolejnym zagrożeniem dla branży PR może się okazać rozpoczynające się w Polsce spowolnienie gospodarcze, które już odczuła reklama, m.in. w postaci mniejszej liczby przetargów, okrojonych budżetów i niepewności klientów, którą dodatkowo potęguje wojna w Ukrainie, gdzie wielu z nich miało swoje rynki zbytu. Kryzys jak na razie nie dosięgnął jednak branży PR.

- Otoczenie gospodarcze jest teraz coraz bardziej wymagające i klienci pewnie będą się zastanawiali, w jaki sposób budować swoje plany inwestycyjne na przyszły rok. Pewnym szczęściem w nieszczęściu jest być może fakt, że powoli zbliża się koniec roku, będzie planowanie budżetów i wszyscy razem będziemy się zastanawiali, jak najlepiej do tego podejść - mówi Grzegorz Szczepański prezes Hill+Knowlton Strategies Polska.

PR odporny na spowolnienie gospodarcze

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Polski PR "wraca do dogmatu przyzwoitości". Koniec z odcieniami szarości

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Błyskawicznie zaskarżamy Postanowienia zbrodniarzy nie Wyroki Sądów.Rej.W formie Skarg do ETPC 2022-09-02 20:40:32

    Morawiecki Bankster,suka PiSowska fałszywa z TVP Wiadomości są największymi gnidami,bandytami,Polska zajęła w ubiegłym roku drugie miejsce(pół miliona zgonów)po Rumuni względem przestępstw wodno prawnych,zbrodni przeciwko własnemu Narodowi.Ten oszołom ze Zbigniewem Ziobro wkręca pozostałych Ministrów w związku z nielegalnymi inwigilacjami społeczeństwa wykorzystał Straż Graniczną do działań operacyjnych,manipulacji ludźmi,fałszowania badań przeciwciał anty HBs które dzięki lojalności Ministra Zdrowia zniknęły w systemach.Mieszkańcy nie są winni za dalsze usiłowanie zabójstw, ponieważ oddane na ich własność bomby ekologiczne nie były wybudowane z ich inicjatywy(przydomowe ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy unijnych).Ludziska,nie pokrywajcie skutków katastrof ekologicznych z własnej kieszeni,nie podejmowanie czynności przez lokalne Prokuratury daje możliwość złożenia skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka(formularz w języku PL był dostępny do pobrania na stronie)do pól roku od Postanowienia Sądu na utrzymanie zaskarżonych umorzeń śledztw,25tys Euro po przyjęciu skargi otrzymacie.Rozp.Ministra Zdrowia z dnia 24.09.2013r w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej Dz.U.2013poz.1248 z późniejszymi zmianami 21.03.2019r.Dz.U.2019poz.736;Lekarz POZ odmówi badania przeciwciał anty HBs,w majestacie prawa pozabijali Naszych rodaków,najbliższych,celem wyłudzania w sposób niedozwolony funduszy pod Krajowym Planem Odbudowy,nie doczekacie się słowa przepraszam nawet od Prezydenta Andrzeja Dudy każą wam zaciskać pasa przy już chorych potrzebujących pomocy głowach.Mapy w zasobach miejskiej dokumentacji geodezyjno kartograficznej zostały całkowicie sfałszowane i ewidencja gruntów,usunięto klasyfikacji gruntów,jesteście kalekami(gorszym sortem)niewolnikami bez żadnych praw?Kupicie ziemie rolną,odbudujecie dobrostan?

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA