PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Rusza kolejna edycja badania „Praca, Moc, Energia w polskich firmach

  • Autor: MIW
  • 15 lut 2018 10:32

Pracujemy dużo, a odpoczywamy mało. Zbyt mało – takie wnioski płyną z badania „Praca, Moc, Energia w polskich firmach”. Realizowany przez firmę Human Power projekt obejmuje pracowników oraz kadrę zarządzająca dużych i średnich przedsiębiorstw. Kolejna edycja badania rozpocznie się już w tym miesiącu.

Rusza kolejna edycja badania „Praca, Moc, Energia w polskich firmach
Okazuje się, że 1/3 ankietowanych menedżerów śpi mniej niż 6 godzin, co nie pozostaje bez wpływu na ich efektywność w pracy (fot. Pixabay.com)
REKLAMA

– Będziemy badać sześć obszarów: sen i odpoczywanie, odżywianie, ruch, emocje, umysł, poczucie sensu. Każdy z tych obszarów wpływa na nasz poziom energii do działania i efektywność pracy – wyjaśnia Małgorzata Czernecka, szefowa Human Power i inicjatorka badania (tegoroczną edycję badania firma realizuje we współpracy z Aon Hewitt, Kinnarps Polska, Daily Fruits, Benefit Systems, Uniwersytetem Łódzkim oraz Akademią Leona Koźmińskiego).

Organizacje biorące udział w badaniu otrzymają audyt „poziomu energii” pracowników, czyli ich umiejętności efektywnego angażowania się w pracę. Dowiedzą się też, jak wprowadzać usprawnienia pomagające zwiększać efektywność pracy. Interesujące może okazać się porównanie wyników firm, które w zeszłym roku – zaalarmowane sytuacją – dokonały zmian w organizacji i stylu pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Zwykle wystarczą niskobudżetowe i łatwe do wdrożenia rozwiązania, jak choćby poranne 60 minut pracy w ciszy czy ustalenie godzin odświeżania poczty korporacyjnej – mówi Małgorzata Czernecka.

Raport z wynikami badania ma być znany w maju. To, co ustalono jednak w ubiegłorocznej edycji przedsięwzięcia, nie napawa optymizmem. Okazało się, że ponad połowa ankietowanych pracuje więcej niż 8 godzin dziennie, co trzeci zabiera pracę do domu, a 1/3 ankietowanych menedżerów śpi mniej niż 6 godzin, a więc za krótko, co nie pozostaje bez wpływu na ich efektywność w pracy.

Podobne wyniki przyniósł zresztą zeszłoroczny raport Hays Poland. Wykazał on, że 3 na 4 Polaków zostaje dłużej w pracy, co trzeci ankietowany ma na koncie 3-5 godzin nadliczbowych tygodniowo, zaś co czwarty pracuje nawet 10-15 godzin dłużej. Ponad połowa z nas (53 proc.) wykonuje obowiązki zawodowe w weekendy, a 55 proc. zabiera pracę do domu. Efekty? 62 proc. ankietowanych skarżyło się na dolegliwości związane z przepracowaniem, a 45 proc. przyznało, że godziny nadliczbowe ujemnie wpływają na ich poziom koncentracji.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rusza kolejna edycja badania „Praca, Moc, Energia w polskich firmach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA