PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

"Polski Ład to gigantyczny bubel prawny"

Polski Ład jest uderzeniem w polskich przedsiębiorców, jest też bublem prawnym, wprowadzonym bez wystarczających konsultacji; powinien zostać zawieszony i poprawiony - takie głosy dominowały podczas zorganizowanej przez KO w środę debaty na temat nowych przepisów podatkowych.

 • Autor: PAP/JP
 • 2 lut 2022 15:10
"Polski Ład to gigantyczny bubel prawny"
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej dotyczącej Polskiego Ładu (fot. PAP/Paweł Supernak)
REKLAMA
 • Do debaty zatytułowanej "Nowy (nie)Ład Podatkowy czarnym snem księgowych, biur rachunkowych, podatkowych, administracji skarbowej" zaproszeni zostali przedstawiciele organizacji przedsiębiorców i innych grup, których dotyczą przepisy Polskiego Ładu.
 • Wszystkie głosy, jakie można było usłyszeć podczas środowej, debaty były krytyczne.
 • Były wiceminister finansów Janusz Cichoń podkreślał, że w przypadku Polskiego Ładu "mamy do czynienia z gigantycznym bublem prawnym".

Przemysław Pruszyński z Konfederacji Lewiatan przekonywał, że największe błędy Polskiego Ładu to tempo wprowadzenia, objętość dokumentu i liczba zmian oraz wzrost obciążeń dla przedsiębiorców. Absurdalne, jego zdaniem, jest "naliczanie od wszystkiego składka zdrowotnej". Z kolei objaśnienia, jakie wydaje w związku z Polskim Ładem Ministerstwo Finansów, są niejednokrotnie sprzeczne z przepisami ustawowymi - mówił.

"Trzeba zawiesić Polski Ład i za kilka miesięcy przedstawić nową kompleksową nowelizację" - apelował Pruszyński.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Piotr Podgórski z Przedsiębiorców.pl ocenił, że nazywanie tego Polskim Ładem, co miało być nawiązaniem do amerykańskiego New Dealu, jest nieporozumieniem. Zwracał uwagę, że mogą pojawić się ogromne koszty wprowadzenia tych przepisów podatkowych, a istotną ich część mogą stanowić koszty przyszłych odszkodowań. Nawiązał do powiedzenia, że pewne są tylko śmierć i podatki. "Tu mamy odwróconą kolejność - najpierw podatki, potem śmierć - wiele podmiotów zastanawia się, czy nie ogłaszać upadłości w związku z tymi zmianami" - mówił. Wiele firm, dotkniętych przez pandemię, ostatecznie dobito Polskim Ładem - ocenił.

Przedstawicielka Krajowej Administracji Skarbowej Agata Jagodzińska narzekała, że pracownicy służb skarbowych są w związku z wejściem Polskiego Ładu przeciążeni, niedoinformowani, a muszą zajmować się Polskim Ładem kosztem innych zadań. Powątpiewała, czy urzędnicy są w stanie dobrze opanować te przepisy, tym bardziej, że zarabiają ok. 3 tys. zł. "Nie jesteśmy w stanie tego wszystkiego ogarnąć" - powiedziała.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: "Polski Ład to gigantyczny bubel prawny"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Koordynator Służb Specjalnych Pan Mariusz Kamiński 2022-02-02 19:37:54

  Wzór,wpłynęło 27.12.2021roku-Wniosek-Proszę o podjecie niezbędnych czynności mających na celu wyeliminowanie rażących nieprawidłowości we funkcjonowaniu KMP............., począwszy od odwołania ze stanowiska Komendanta.......... ...............Pismo z dnia 21.12.2021roku do Sądu Rejonowego w ............... Wydziału Karnego, daje prawdziwy obraz największych nieprawidłowości we funkcjonowaniu system w Polsce (niepraworządności), który przestał dawno działać, państwowcy są ponad prawem, dziesiątki tysięcy zgonów naszych rodaków w związku ze zanieczyszczaniem wód podskórnych i źródlanych, fałszowaniem dokumentacji zniszczyliście dorobek wolnej Polski, zorganizowane grupy przestępcze na przestępstwach środowiskowych przed śmiercią ludzi obdarli nawet z resztek godności osobistej, hańba, zrehabilitujecie rodziny które straciły najniższych w/w procederze?Powinienem umrzeć,szczepionki przeciwko żółtaczce w 2016 i 2017roku podniosły ze stanu zagrożenia bezpieczeństwa życia ilość przeciwciał anty HBs w moim organizmie, skutki katastrofy ekologicznej odczuwam do chwili obecnej, ..................................Ustrój Demokratyczny Państwa Prawa tym się charakteryzuje iż z przestępcami nie powinniśmy negocjować. Przesłanie skargi na adres: Petitions Team Office of the High Commissioner for Human Rights United Nations Office at Geneva 1211 Geneva 10, Switzerland może skutkować również wpisaniem Polski na listę krajów terrorystycznych, zakazanych .

 • gesia 2022-02-02 15:40:14

  co ten Kaczyński wie? Gada jak pierwszy sekretarz o konsekwencjach w stosunku do osób. Jest jednym wielkim kosztem i motorem kosztownej polityki prowadzącej do nikąd. A to "nikąd" jest względnie dobrym miejscem w porównaniu do tego gdzie możemy trafić kiedy to dłużej potrwa.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA