×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Loyd szykuje się do akwizycji. Sprzedaje udziały w spółkach

  • Autor: jm
  • 7 gru 2016 11:31

• Firma Loyd oraz jej spółka zależna Esterpack Holdings Limited sprzedały udziały w szesnastu spółkach należących do grupy kapitałowej, które nie prowadziły działalności operacyjnej.
• Transakcje mają zoptymalizować strukturę giełdowej spółki oraz pozwolić jej lepiej przystosować się pod względem organizacyjnym do planowanych przejęć nowych podmiotów.
• Te mają nastąpić już w przyszłym roku.

Loyd szykuje się do akwizycji. Sprzedaje udziały w spółkach
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

- Dzięki prowadzonym działaniom restrukturyzacyjnym, które obejmują reorganizację spółek w ramach grupy kapitałowej oraz sprzedaży spółek nie prowadzących działalności gospodarczej, będziemy w stanie w sposób bardziej efektywny zarządzać całą organizacją, ograniczymy koszty jej funkcjonowania oraz będziemy w stanie szybciej i efektywniej reagować na zmiany zachodzące na rynku – wyjaśnia Gustaw Groth, wiceprezes ds. finansowych Loyd, odpowiedzialny za przeprowadzenie procesu restrukturyzacji.

Spółki, których udziały były sprzedawane na dzień zawarcia, umowy nie prowadziły działalności operacyjnej.

- Proces restrukturyzacji to również przygotowanie do konsolidacji rynku – planujemy akwizycje kilku podmiotów, które uzupełnią naszą działalność pod względem produktowym i geograficznym. Dzięki nowej strukturze będziemy w stanie szybciej i skuteczniej integrować działalność przejmowanych podmiotów w ramach całej naszej grupy kapitałowej i osiągać lepsze efekty synergii wynikające z ich przejęcia - dodaje Bartosz Kaczmarczyk, prezes Loyd oraz założyciel holdingu Polski HR.

Loyd pod marką Polski HR świadczy usługi związane z pracą tymczasową, rekrutacją oraz optymalizacją procesów zatrudnienia. Funkcjonuje od 1999 r. W tym czasie firma zrekrutowała ponad 150 tys. pracowników.

Jak podaje spółka, pomimo jednorazowych kosztów związanych z restrukturyzacją, przynosi ona już pozytywne efekty, widoczne w osiąganych wynikach finansowych. Przez pierwsze trzy kwartały bieżącego roku grupa wypracowała o 44,2 proc. wyższy zysk netto tj. 1,5 mln zł, pomimo spadku przychodów o 26,4 proc. do 35,1 mln zł.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Loyd szykuje się do akwizycji. Sprzedaje udziały w spółkach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA