PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Polska zieloną wyspą w Europie. Nie martwimy się o pracę

 • KDS
 • 27 cze 2022 13:45

Zdecydowana większość polskich pracowników z optymizmem patrzy w swoją zawodową przyszłość. Z danych ADP wynika, że blisko 80 proc. z nich jest pozytywnie nastawionych do pracy w aktualnym miejscu w perspektywie kolejnych pięciu lat.

Polska zieloną wyspą w Europie. Nie martwimy się o pracę
8 na 10 Polaków jest pozytywnie nastawionych do pracy w aktualnym miejscu w perspektywie kolejnych pięciu lat (fot. Unsplash/Brooke Cagle)
REKLAMA
 • Jak wynika z danych ADP „People at Work 2022: A Global Workforce View”, aż 8 na 10 Polaków (78,19 proc.) jest pozytywnie nastawionych do pracy w aktualnym miejscu w perspektywie kolejnych pięciu lat. 
 • To więcej niż podczas poprzedniej edycji badania. Co więcej, Polska na tle Europy jest wyjątkiem. Bowiem dane pokazują również, że w krajach Europy poziom optymizmu spada.
 • Jednak aż 14,02 proc. polskich pracowników przyznaje, że pandemia wywołała w nich chęć rezygnacji z obecnej pracy.

ADP, międzynarodowa firma oferująca usługi kadrowo-płacowe, przeprowadziła wśród blisko 33 tys. pracowników z 17 krajów na całym świecie cykliczne badanie „People at Work 2022: A Global Workforce View”. Sprawdziła w nim, jakie nastroje panują wśród pracowników w perspektywie ich zatrudnienia na najbliższe lata.

Optymizm wśród pracowników 

Podczas pandemii pracownicy na całym świecie musieli mierzyć się z nagłą zmianą trybu pracy, większą liczbą obowiązków oraz ogólnym poczuciem niepewności. Mimo to większość z nich wciąż pozostaje optymistycznie nastawiona do swojej pracy na następne lata.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Z raportu sporządzonego przez ADP „People at Work 2022: A Global Workforce View” wynika, że aż 87,79 proc. pracowników na całym świecie jest optymistycznie nastawiona do pracy u aktualnego pracodawcy w perspektywie następnych pięciu lat. Średnia ta spada w przypadku Europy, gdzie wynosi ona 77,82 proc., natomiast w Polsce aż 78,19 proc. ankietowanych pozostaje optymistami w tej kwestii. W porównaniu z ubiegłą edycją badania (People at Work 2021: A Global Workforce View”, wskaźnik optymizmu – w przypadku Polski – wzrósł o 2 pkt. proc. Dane pokazują również, że poziom optymizmu spada w przypadku krajów Europy. Do największych pesymistów należą Francuzi (27,37 proc.). Tuż za nimi plasują się Włosi (26,12 proc.)

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Polska zieloną wyspą w Europie. Nie martwimy się o pracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • . 2022-06-27 18:15:05

  Pierdoły piszecie. Pracy dla starszych nie ma w ogóle.

 • Krzysztof 2022-06-27 14:27:07

  POLSKA DOKONA SKOKU GOSPODARCZEGO JAK WYRWIEMY SIĘ Z EUROKOŁCHOZU I BĘDZIEMY ROBIĆ CO NAM JEST POTRZEBNE A NIE SKWERKI I ŚCIEŻKI ROWEROWE. TO MOŻEMY ZROBIĆ OD NIECHCENIA PRZY OKAZJI JAK URUCHOMIMY PRZEMYSŁ I JAK NIE BĘDZIEMY MUSIELI WYKONYWAĆ POLECEŃ EUROKOŁCHOZOWYCH BALASTUJĄCYCH NASZ ROZWÓJ. DOSYĆ EUROPEJSKICH IDIOTYZMÓW W GOSPODARCE I WYWOŻENIA NADMIERNYCH NIEOPODATKOWANYCH ZYSKÓW GENEROWANYCH W SIECIACH HANDLOWYCH I KOSZERNYCH BANKACH. DOSYĆ HARACZU POD BYLE PRETEKSTEM. MIŁY4510

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA