PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Polska Strefa Inwestycji w Małopolsce: 2 mld zł deklaracji inwestycyjnych i 817 miejsc pracy

  • Autor: pap/mg
  • 10 paź 2019 16:25

Blisko 2 mld zł nakładów inwestycyjnych zadeklarowały firmy, które w tym roku otrzymały decyzje o przyznaniu ulg podatkowych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w woj. małopolskim. Zamierzają one utworzyć 817 miejsc pracy. W sumie w tym roku wydano 36 takich decyzji.

Polska Strefa Inwestycji w Małopolsce: 2 mld zł deklaracji inwestycyjnych  i 817 miejsc pracy
Wśród inwestycji dominują nadal branże tradycyjne (Fot. Mat Pras.)
REKLAMA
  • Wśród przedsiębiorców, którzy w Małopolsce korzystają ze Strefy ponad 60 proc. stanowią małe i średnie firmy.
  • Wśród inwestycji dominują nadal branże tradycyjne: przemysł motoryzacyjny i produkcji środków transportu oraz sektor spożywczy.
  • Krakowski Park Technologiczny, który wcześniej zarządzał specjalną strefą ekonomiczną, w tej chwili przejął obowiązki zarządzania Polską Strefą Inwestycji na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego i wydaje decyzje o wsparciu dla inwestorów na tych obszarach.

Decyzje zezwalające na działalność w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydaje zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza tamtejszą specjalną strefą ekonomiczną.

- Mimo początkowych obaw związanych z kryteriami jakościowymi i ilościowymi okazuje się, że nowy program wspierania inwestycji działa i przynosi duże efekty. Tylko w tym roku w Małopolsce Krakowski Park Technologiczny wydał 36 decyzji o wsparciu - poinformował w czwartek prezes KPT Wojciech Przybylski.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak wskazują przedstawiciele KPT, wśród przedsiębiorców, którzy w Małopolsce korzystają ze Strefy ponad 60 proc. stanowią małe i średnie firmy. 30 decyzji otrzymały polskie przedsiębiorstwa.

- Cieszymy się, że szansę na rozwój dostrzegają także małe i średnie przedsiębiorstwa - stanowią większość inwestujących w ramach PSI firm. Staramy się uświadamiać naszym przedsiębiorcom, że naprawdę Strefa jest otwarta na różne projekty i firmy - wskazał Przybylski.

- Warto również zauważyć, że 23 decyzje to reinwestycje - oznacza to, że firmy dostrzegły korzyści w nowej ustawie, a PSI stała się impulsem do dalszego rozwoju - zaznaczył.

Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora w KPT przewiduje, że do końca roku spółka wyda w sumie ok. 50 decyzji.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polska Strefa Inwestycji w Małopolsce: 2 mld zł deklaracji inwestycyjnych i 817 miejsc pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA