PARTNERZY PORTALU

"Polska gospodarka pozostaje odporna na szoki"

  • Autor: PAP/KDS
  • 14 sty 2023 7:29

Polska gospodarka pozostaje odporna na szoki zewnętrzne i makroekonomiczne z uwagi na silne fundamenty - wskazała minister finansów Magdalena Rzeczkowska, komentując wyniki opublikowanego w piątek wieczorem ratingu agencji Fitch.

"Polska gospodarka pozostaje odporna na szoki"
Minister finansów Magdalena Rzeczkowska (fot. Paweł Supernak)
REKLAMA

Minister wskazała, że agencja Fitch jako pierwsza w tym roku dokonała przeglądu ratingu Polski i kolejny raz utrzymała wysoką ocenę ratingową, podkreślając zdywersyfikowaną gospodarkę, stabilny wzrost gospodarczy i niski poziom długu publicznego.

Agencja podkreśliła również - jak zauważyła minister - że starania Polski o dywersyfikację źródeł dostaw energii oznaczają niewielkie ryzyko zakłóceń w dostawach energii tej i przyszłej zimy. "W opinii Agencji polska gospodarka pozostaje odporna na szoki zewnętrzne i makroekonomiczne z uwagi na silne fundamenty" - oceniła.

Według Rzeczkowskiej w bieżącym roku oczekiwane jest spowolnienie tempa wzrostu gospodarczego, ale pozostanie ono dodatnie. Oczekiwana jest także jego poprawa w 2024 r. Inflacja natomiast po osiągnięciu szczytu w I kwartale powinna stopniowo spadać, zbliżając się do poziomu jednocyfrowego pod koniec bieżącego roku. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Polska gospodarka pozostaje odporna na szoki"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA