Polscy przedsiębiorcy to biznesowi patrioci

90 proc. szefów firm deklaruje, że nie kombinuje z podatkami i wybiera polskich dostawców - tak wynika z badania "Pulsu Biznesu".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polscy przedsiębiorcy to biznesowi patrioci

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

11 paź 2013 8:45


Głównym celem przedsiębiorstwa jest osiąganie zysków, więc trudno wymagać od szefów firm, by w pracy kierowali się wyższymi ideałami. Okazuje się jednak, że aż 90 proc. przedsiębiorców z małych i średnich firm, przepytanych przez "Puls Biznesu" deklaruje, że w działalności biznesowej są patriotami.

- Prowadzenie działalności gospodarczej i tworzenie miejsc pracy już samo w sobie jest działaniem patriotycznym. Budowanie przedsiębiorczości to budowanie Polski - twierdzi Przemysław Jastrzębski, właściciel firmy Viki Family produkującej opakowania.

75 proc. ankietowanych twierdzi, że są patriotami, bo uczciwe płacą podatki. - Podatek od prowadzenia działalności nie jest w Polsce wysoki. Liniowe 19 proc. to jest uczciwa stawka, dlatego nie widzę powodu, żeby polskie państwo z tego dochodu "skubać" kombinowaniem i szukaniem luk prawnych, by płacić mniej - mówi Przemysław Jastrzębski.

Dla wielu firm przejawem patriotyzmu jest też preferowanie polskich partnerów handlowych. Trzecim najczęściej wymienianym działaniem na rzecz ojczyzny jest wspieranie lokalnej społeczności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.