×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Połowa gangów to tzw. białe kołnierzyki

  • Autor: PAP/AT
  • 18 sty 2018 7:05

W 2017 r. w ramach spraw operacyjnych swoim zainteresowaniem Centralne Biuro Śledcze Policji objęło 858 zorganizowanych grup przestępczych. Połowa z nich to tzw. białe kołnierzyki.

Połowa gangów to tzw. białe kołnierzyki
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Połowa rozbitych w 2017 r. grup przestępczych to tzw. białe kołnierzyki - zajmujący się głównie oszustwami VAT - czytamy "Rzeczpospolitej".

"Nielegalne interesy narkotykowe i nadużycia gospodarcze - głównie na tym swoją aktywność koncentrują obecnie zorganizowane grupy przestępcze" - informuje "Rz".

Z danych Centralnego Biura Śledczego Policji - na które powołuje się gazeta - wynika, że gangi o profilu "ekonomicznym" oraz narkotykowym stanowiły niemal 75 proc. wszystkich działających w kraju.

"Grupy ekonomiczne, w tym wyłudzające VAT, stanowiły połowę spośród wszystkich rozbitych w minionym roku" - powiedziała rzeczniczka CBŚP Iwona Jurkiewicz.

"Rz" informuje, że w 2017 r. w ramach spraw operacyjnych swoim zainteresowaniem CBŚP objęło 858 zorganizowanych grup przestępczych (o 16 mniej niż w roku poprzednim). Zdecydowana większość spośród wszystkich grup specjalizowała się w handlu, produkcji i przemycie narkotyków oraz w oszustwach gospodarczych.

W porównaniu z 2016 r. w roku ubiegłym o 46 zwiększyła się liczba grup trudniących się narkobiznesem. "Coraz częściej rozbijamy grupy, które zajmują się nie tylko handlem narkotykami, ale również rozprowadzają dopalacze, a nawet podróbki leków" - zaznacza Jurkiewicz.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Połowa gangów to tzw. białe kołnierzyki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA