PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Policjanci poniżali bezdomnych. Ruszyło postępowanie dyscyplinarne

  • Autor: PAP/KDS
  • 15 paź 2019 11:00

Zarzuty przekroczenia uprawnień w związku z naruszeniem zasad etyki zawodowej oraz niedopełnienia obowiązków, usłyszeli w postępowaniach dyscyplinarnych trzej funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju (Świętokrzyskie). Sprawa dotyczy poniżania zatrzymanych bezdomnych.

Policjanci poniżali bezdomnych. Ruszyło postępowanie dyscyplinarne
Zarzuty usłyszało trzech policjantów. Fot. shutterstock
REKLAMA

Informacje o zarzutach dyscyplinarnych wobec policjantów, przekazał rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadkom. Kamil Tokarski.

Jak wskazał, ze względu na charakter sprawy komendant przejął do dalszego prowadzenia wszczęte w buskiej jednostce czynności wyjaśniające.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W trakcie ich trwania ustalono, że dwóch funkcjonariuszy z ogniwa patrolowo-interwencyjnego buskiej jednostki, wykonało prywatnym telefonem komórkowym fotografie osobom będącym pod nadzorem policji, a następnie rozsyłało je innym funkcjonariuszom poprzez komunikator internetowy. Wobec policjantów wszczęto postępowanie dyscyplinarne gdzie usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień w związku z naruszeniem zasad etyki zawodowej oraz niedopełnienia obowiązków - opisywał nadkom. Tokarski.

Zarzuty usłyszało trzech policjantów. W stosunku do dwóch funkcjonariuszy wszczęto procedurę zwolnienia ze służby. - Jednocześnie trwa postępowanie prokuratorskie, a w wyjaśnienie całej sytuacji zaangażowani są policjanci Biura Spraw Wewnętrznych Policji - dodał nadkom. Tokarski.

Pod koniec września Radio Zet podało, że policjanci z wydziału prewencji buskiej komendy mieli poniżać i wyśmiewać zatrzymanych bezdomnych. Robiono im zdjęcia jak siedzą na podłodze komisariatu i w toalecie. Zdjęcia zatrzymanych funkcjonariusze mieli sobie przesyłać w prywatnych konwersacjach w internetowych komunikatorach. O sprawie mieli wiedzieć ich przełożeni, którzy nie reagowali.

Po nagłośnieniu sprawy, nadkom. Tokarski w przekazanym mediom oświadczeniu podkreślił, że policja zdecydowanie potępia tego typu zachowania. - Zależy nam na jak najszybszym i rzetelnym wyjaśnieniu całej sprawy. W naszej formacji nie ma miejsca na to, by jakikolwiek funkcjonariusz zachowywał się w podobny sposób - zaznaczył.

Śledztwo w sprawie nieprawidłowości, do których mogło dochodzić w buskiej komendzie od końca lipca, prowadzi prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Policjanci poniżali bezdomnych. Ruszyło postępowanie dyscyplinarne

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA