×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Policja opłaci funkcjonariuszowi pełnomocnika procesowego

 • Autor: PAP/JS
 • 16 lis 2017 21:18

Policja opłaci pełnomocnika w procesie o odszkodowanie, którego funkcjonariusz domaga się za pobicie w czasie interwencji - poinformowała policja. Komendant główny podjął taką decyzję po tym, jak sąd nie przyznał policjantowi zwrotu kosztów. Wg sądu, wniosek o taki zwrot nie wpłynął.

Policja opłaci funkcjonariuszowi pełnomocnika procesowego
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Policjant domagał się zadośćuczynienia za to, że podczas interwencji w trakcie awantury domowej został uderzony w twarz pięścią przez zatrzymywanego mężczyznę.

"Pokrzywdzony domagał się 8 tys. zł, ale sąd okręgowy orzekł kwotę 1 tys. zł zadośćuczynienia. Była to suma wyższa niż ta przyznana w I instancji. Jednak policjant nie odniósł poważnych obrażeń, które by czyniły go niezdolnym do pracy powyżej 7 dni. To były tylko otarcia naskórka na twarzy" - powiedział sędzia Tomasz Skowron rzecznik Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Dodał, że do sądu II instancji w ogóle nie wpłynął wniosek o zwrot kosztów zastępstwa procesowego, czyli pieniędzy, jakie pokrzywdzony policjant wydał na wynajęcie pełnomocnika.

"Z tego powodu sąd nie mógł go uwzględnić. Był tylko wniosek o wyższe zadośćuczynienie dla pokrzywdzonego, który został przez sąd rozpatrzony" - powiedział sędzia.

Służby prasowe policji w wydanym  komunikacie podały, że w związku z orzeczeniem Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, który z jednej strony uznał interweniującego policjanta za pokrzywdzonego, z drugiej zdecydował, że sam musi ponieść koszty pełnomocnika - Komendant Główny Policji podjął natychmiastową decyzję o pomocy i przyznaniu środków finansowych policjantowi.

"Komendant Główny Policji, broniąc policjanta, podkreśla tym samym, że nie ma przyzwolenia na ataki na policjantów. Każdy akt agresji wobec funkcjonariusza ścigany będzie z całą stanowczością, zaś pokrzywdzeni policjanci nie pozostaną sami w sytuacji zagrożenia" - napisano w komunikacie policji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Policja opłaci funkcjonariuszowi pełnomocnika procesowego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • jawa 2017-11-18 13:48:15

  Ocho...., już to widzę. Ciekawe z czego, skoro policji nie stać na długopis dla policjanta i jakby policjanci zabrali z pracy własne to okazało by się, że policja pozostała "niepiśmienna". Myślę, że to tylko taki news pod publiczkę puszczony mediom dla poprawy wizerunku, a w rzeczywistości wobec braku pieniędzy proszenie się policji o pomoc w sfinansowaniu adwokata będzie rzucaniem próśb na wiatr. Policyjne przepisy mówiące o tym co się należy funkcjonariuszowi przypominają mi pewien dowcip, mianowicie: Izak pyta Mosze: Mosze kiedy ty oddasz mi dług, obiecałeś, że oddasz a nie oddajesz i co ja mam teraz zrobić ? Mosze do Izaka: Upominać się Izak, upominać i jeszcze raz upominać !!!!

 • xyz 2017-11-17 22:24:12

  Oooo! Cos o co policjanci blagaja od 1990r. Pomoc prawna dla funkcjonariuszy. Wiem, ze jedna jaskolka.... ale jednak. Jeszcze mam nadzieje ze dla dobra sluzby mozna nie tylko zwalniac policjantow. Mozna tez bronic ich dobrego imienia, wytaczac procesy w przypadku ewidentnie bezzasadnych skarg, publikacji wizerunku itd. itp.

 • der 2017-11-17 17:31:19

  Nie znasz przebiegu tego zdarzenia - zamilcz. Jak dla mnie to policjant powinien dostać 10 tys. zadość uczynienia za sam fakt, że ktoś go zaatakował.

 • psi wentel 2017-11-17 13:53:10

  Świat się kończy! Dał się strzelić w papę i jeszcze bezwstydnie jęczy o 8 tys. odszkodowania! Rozumiem dostać w pierdziel podczas poważnej zadymy w starciu z przewagą przeciwnika, ale sam na sam to wstyd i hańba dla munduru ! Ciekawe, czy po liściu- bajka o ciosie z pięści jest dla gimbusów znających bójki tylko z gier komputerowych- ten bohaterski policjant przypadkiem się nie rozpłakał ?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA