PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Polexit: Polska pójdzie w ślady Wielkiej Brytanii i opuści Unię Europejską?

Nie ma mowy o Polexicie. Polski rząd nigdy nie zgodzi się na opuszczenie przez Polskę Unii Europejskiej - powiedziała premier Beata Szydło na spotkaniu z ambasadorami RP.

Polexit: Polska pójdzie w ślady Wielkiej Brytanii i opuści Unię Europejską?
Adobe Stock
REKLAMA

• Polska polityka zagraniczna musi być spójna, musimy mówić jednym głosem, wtedy będziemy lepiej słyszalni - powiedziała premier Beata Szydło.

• Nie ma mowy o Polexicie, jak próbują budować narrację niektóre środowiska - oświadczyła.

• Chcemy oczywiście reformy wewnętrznej Unii Europejskiej - dodała.

Premier Beata Szydło spotkała się z ambasadorami RP. Przypomniała, że w czasie narady ambasadorzy spotkali się z najważniejszymi politykami w Polsce i omawiali "najważniejsze kierunki, w których podążamy".

"Ja zawsze podkreślam i mówię: to jest nasza wspólna sprawa - zarówno tych, którzy pracują w rządzie, którzy pracują w innych instytucjach państwowych, tych, którzy odpowiadają za naszą politykę w różnych miejscach, to jest wspólna sprawa polskiego parlamentu, to jest wspólna sprawa wreszcie nas wszystkich, którzy reprezentujemy Polskę i polskie sprawy" - zaznaczyła premier.

Premier Beata Szydło spotkała się z ambasadorami RP (fot.twitter.com/PremierRP)
Premier Beata Szydło spotkała się z ambasadorami RP (fot.twitter.com/PremierRP)

"A więc ta polityka przede wszystkim musi być spójna, musimy mówić jednym głosem, kiedy będziemy mówili jednym, głosem, to będziemy nie tylko lepiej słyszalni, ale ten głos będzie donośniejszy i jaśniej trafiał do naszych słuchaczy" - podkreśliła szefowa rządu.

Nie ma mowy o Polexicie

Premier zadeklarowała, że Polska jest gotowa do "trudnej, ale potrzebnej" dyskusji o przyszłości Unii Europejskiej. "Nie ma mowy o Polexicie, jak próbują budować narrację niektóre środowiska. I chcę to jeszcze raz wyraźnie w tym gronie państwu powiedzieć - nie ma żadnej mowy i żadnego pomysłu i rząd nigdy nie zgodzi się na to, by rozmawiać i myśleć o opuszczeniu przez Polskę Unii Europejskiej. Jasno to mówię" - podkreśliła Szydło.

"Nie ma takiej rozmowy i nasz rząd nie będzie dopuszczał do takiej dyskusji" - dodała, oceniając jednocześnie, że wszyscy ci, którzy próbują snuć taką narrację, robią to przeciwko Polsce.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polexit: Polska pójdzie w ślady Wielkiej Brytanii i opuści Unię Europejską?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA