PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Polacy ocenili swoich przełożonych. Aniołami to oni nie są

 • KDS
 • 10 sie 2022 14:00

Polscy szefowie nie są idealni, mimo to 73 proc. badanych darzy ich szacunkiem. Nie przeszkadza w tym fakt, że nieraz krzyczą (przyznało to 28 proc. badanych), przeklinają (mówi o tym 21 proc. badanych) czy kontaktują się z pracownikami podczas ich urlopu (31 proc. badanych).

Polacy ocenili swoich przełożonych. Aniołami to oni nie są
34 proc. Polaków odczuwa lęk, gdy chce prosić przełożonego o podwyżkę (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Po głośnej sprawie z oskarżeniem dziennikarza Tomasza Lisa o mobbing, serwis kariery InterviewMe.pl postanowił sprawdzić, jak Polacy oceniają swoich szefów.
 • 73 proc. Polaków ma szacunek dla swojego przełożonego, chociaż aż 28 proc. przyznało, że szef krzyczy, a 21 proc., że źle traktuje swoich pracowników.
 • - Wydaje się, że Polacy mają bardzo wysoką świadomość roli przełożonego i oceniają jego pracę jako ciężką i wymagającą, w tym obarczoną dużym stresem - ocenia Marta Rojewska, autorka badania.

Serwis kariery InterviewMe.pl przeprowadził badanie „Janusze czy anioły biznesu? Polacy oceniają swoich szefów”, w którym zapytano 1181 respondentów o relacje ze swoimi przełożonymi.

Ankieta wykazała, że w większości polscy szefowie oceniani są pozytywnie przez swoich podwładnych. 73 proc. badanych darzy swojego szefa szacunkiem, a 59 proc. ocenia, że traktuje on wszystkich pracowników sprawiedliwie. Jednocześnie zdecydowana większość Polaków (71 proc.) deklaruje, że ich szef ma dobry kontakt ze swoimi pracownikami. Są też tacy, którzy nigdy nie mieli dobrego szefa, ale są oni w zdecydowanej mniejszości (17 proc.).

Grafika: InterviewMe.pl
Grafika: InterviewMe.pl

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

- Wydaje się, że Polacy mają bardzo wysoką świadomość roli przełożonego i oceniają jego pracę jako ciężką i wymagającą, w tym obarczoną dużym stresem. Prawdopodobnie częściowo z tego bierze się szacunek do przełożonych. Fakt, że ponad połowa z nas nigdy nie chciałaby przejąć roli czyjegoś szefa, potwierdza, że uznajemy ją za w jakimś stopniu obciążającą - uważa autorka badania Marta Rojewska.

Strach przed szefem

Autorzy badania zapytali również o to, czy boimy się swoich szefów. Twierdząco na to pytanie odpowiedziało 14 proc. badanych. Przy czym w jednej z analizowanych branż wskaźnik jest znacznie wyższy. To gastronomia, gdzie swojego szefa boi się aż 30 proc. badanych. Swojego szefa boi się też 19 proc. zatrudnionych w edukacji.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Polacy ocenili swoich przełożonych. Aniołami to oni nie są

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • gość 2022-08-11 09:16:58

  W ankiecie brakuje jednego pytania. Czy Twój szef ma większą wiedzę od Ciebie? W wielu przypadkach odpowiedź byłaby na NIE.

 • Przedsiębiorca 2022-08-11 08:56:12

  A jakie zdanie mają przełożeni o swoich podwładnych w obecnych czasach !!!!

 • Hycel 2022-08-10 16:10:20

  Najgorsze są te kundle polskie, które są uwiązne, do zagranicznych bud w Polsce. Dla nich nie mam żadnego szacunku.

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA