PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
 • Nowy Przemysł
 • Tech & Job
 • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Polacy obawiają się, że automatyzacja odbierze im pracę

 • Piotr Toborek
  pt
 • 13 lis 2019 19:45

Ponad 30 procent Polaków obawia się utraty pracy w wyniku automatyzacji. Dlatego oczekują od firm wdrażania cyfrowej odpowiedzialności biznesu poprzez prowadzenie szkoleń z bezpieczeństwa internetowego i rozpoznawania tzw. fake newsów czy umożliwienia pracownikom pozyskania nowych kompetencji.

Polacy obawiają się, że automatyzacja odbierze im pracę
Adobe Stock
REKLAMA
 • Dla Polaków bardzo ważne jest, aby firma umożliwiała pozyskanie niezbędnych kompetencji cyfrowych.
 • Firma powinna również walczyć z uzależnieniem od urządzeń cyfrowych poprzez dbanie o podtrzymanie tradycyjnych form relacji społecznych zachodzących poza światem wirtualnym.
 • W ramach programu TOP CDR promującego ideę Corporate Digitally Responsibility ogłoszono pierwszy w Polsce konkurs wyróżniający firmy odpowiedzialne cyfrowo.

Jak pokazuje raport TOP CDR, Polacy obawiają się postępującej automatyzacji. Co trzeci ankietowany uważa, że wymusi ona na nim konieczność przekwalifikowania się lub zmiany pracy w ciągu najbliższych 10 lat.

Poza edukacją na rzecz bezpiecznego wykorzystania technologii i pozyskiwania nowych kompetencji cyfrowych, pracownicy oczekują od pracodawców stworzenia jasnych ścieżek kariery umożliwiających im zdobycie odpowiednich kwalifikacji na przyszłość (ponad 29 proc. odpowiedzi) oraz weryfikacji czy praca w firmie nie prowadzi do nadmiernego przeciążenia informacją (22 proc. wskazań).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wykres: Czy Pana/Pani zdaniem automatyzacja pracy przy pomocy robotów wymusi na Panu/Pani konieczność przekwalifikowania się lub zmiany pracy w ciągu najbliższych 10 lat?

Dla Polaków bardzo ważne jest również, aby firma umożliwiała pozyskanie niezbędnych kompetencji cyfrowych w przypadku digitalizacji produktów oraz procesów i usług oraz zapewniała odpoczynek  od cyfrowego świata poza biurem (21,6 proc. odpowiedzi). Firma powinna również walczyć z uzależnieniem od urządzeń cyfrowych poprzez dbanie o podtrzymanie tradycyjnych form relacji społecznych zachodzących poza światem wirtualnym (21,2 proc.).

 „Firma odpowiedzialna cyfrowo”, czyli jaka?

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polacy obawiają się, że automatyzacja odbierze im pracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA