×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polacy nie lubią poniedziałków. Chcą czterodniowego tygodnia pracy

 • jk
 • 7 lut 2023 20:00

Badanie przeprowadzone przez serwis InterviewMe wykazało, że 67 proc. Polaków popiera pomysł skrócenia tygodnia pracy do 4 dni. Jednocześnie 43 proc. uważa, że 40 godzin pracy w tygodniu to zbyt dużo, a aż 75 proc. Polaków nie lubi poniedziałków.

Polacy nie lubią poniedziałków. Chcą czterodniowego tygodnia pracy
Poniedziałku nie lubi 75 proc. badanych pracowników (Fot. Johny Cohen/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Środa to dzień, w którym większość (27 proc.) pracujących Polaków deklaruje najwyższą produktywność. Poniedziałek i piątek to dni „spisane na straty” - wynika z badania InterviewMe.pl.
 • Z kolei aż 67 proc. uczestników badania przeprowadzonego przez InterviewMe popiera pomysł skrócenia tygodnia pracy do 4 dni.
 • Jeśli chodzi o liczbę 40 godzin, to połowa Polaków całkowicie akceptuje obecne przepisy, a 43 proc. uważa, że to zbyt dużo.

Serwis kariery InterviewMe.pl przeprowadził badanie „Czy Polacy nie lubią poniedziałków i chcą pracować krócej?”, w którym zapytano 735 respondentów o ich zdanie dotyczące harmonogramu 5-dniowego tygodnia pracy.

Poniedziałek i piątek to dni „spisane na straty”

Ulubionym dniem pracującym jest dla 80 proc. Polaków piątek. Poniedziałku nie lubi 75 proc. badanych. Stres związany z rozpoczynającym się tygodniem pracy odczuwa 16 proc. badanych (zawsze lub często). Rzadko zdarza się to 30 proc. Polakom, a 33 proc. z nas nigdy nie doświadcza takich emocji.

Środa to dzień, w którym większość (27 proc.) pracujących Polaków deklaruje najwyższą produktywność. Poniedziałek i piątek to dni „spisane na straty”. Pracownicy czują się wtedy najmniej produktywni i jest to bardzo wyraźna prawidłowość. Dla 23 proc. badanych dzień tygodnia nie ma w tej kwestii żadnego znaczenia.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Polacy nie lubią poniedziałków. Chcą czterodniowego tygodnia pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Mapak 2023-02-09 08:06:11

  Kiedyś pracowali w soboty i tak nie narzekali jak dziś. I kraj się przez to rozwijał. A dziś tragedia.

 • PRAWDA 2023-02-08 11:14:28

  Ludzie nie lubiom pracy po 12 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu,ludzie lubiom pracę po parę godzin dziennie dopłaty dla mało zarabiajoncych zasiłek na wzór skandynawi ludzie lubiom pracę maksimum 6 / 7 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu ludzie lubiom bespłatne leki ,dopłaty ,bespłatne bilety dla poczebujoncych

 • Rafał 2023-02-07 21:42:42

  To w zamian zaczną nie lubić wtorków, następnie śród itd aż okaże się, że nie mają roboty. A poważnie, to wyciąganie powyższych wniosków na podstawie tak zadanych pytań jest dość nędzną manipulacją. Szkoda, że nie dopytali, czy przy okazji akceptują zarobki adekwatnie niższe do ilości wykonanej pracy, tylko wówczas teza pod którą robiono badanie padła by z hukiem.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA