Polacy często podróżują służbowo, ale na krótko

Lokalizacja, przyjazna atmosfera i… darmowe Wi-Fi – te czynniki są najistotniejsze dla Polaków w obiekcie zakwaterowania podczas delegacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy często podróżują służbowo, ale na krótko

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpozywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

19 lut 2016 14:18


Badanie Vienna House „Polacy w delegacji – standardy i zwyczaje” pokazuje, że Polacy podróżują często, ale na krótko. 43 proc. ankietowanych wybiera się w podróż służbową ponad 7 razy w roku. Oznacza to, że Polacy w swoich działaniach biznesowych nie zamykają się już w obrębie miejsca siedziby swojej firmy, lecz prowadzą je na skalę ogólnopolską, a coraz częściej także europejską.

Czytaj też: Jak oszczędzić na delegacjach? Najlepiej zatrudnić menadżera podróży

Najczęściej wyjeżdżamy na dwa (42 proc.) albo jeden nocleg (39 proc.), co tłumaczy niejako częstotliwość tych podróży. Mimo, że celem podróży służbowej nie jest wypoczynek, Polacy w delegacji i tak zwracają uwagę na wysoki standard i usługi, które oferuje miejsce zakwaterowania.

Prawie połowa badanych deklaruje, że podczas delegacji przebywa w hotelach 4-5 gwiazdkowych (47 proc.), jednak w większości w pokojach standardowych (88 proc.). Pracownicy deklarują również dosyć dużą swobodę w podejmowaniu decyzji o miejscu zakwaterowania – ponad połowa ankietowanych takiego wyboru dokonuje samodzielnie (51 proc.).

Jak widać, pracodawcy starają się zapewniać komfort wyboru swoim pracownikom, choć z drugiej strony jedna piąta badanych przyznaje, że to umowy korporacyjne z hotelami warunkują ich wybór. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, że co trzeci z ankietowanych to osoba pracująca w dużych firmach zatrudniających powyżej 500 osób.

Pośród danych o wysokich standardach, częstych podróżach i samodzielnych decyzjach pracowników, najbardziej zastanawiający jest odsetek osób, które otrzymują najniższą, ustawową dietę dzienną 30 zł – aż 48 proc. osób wskazało taką odpowiedź. Przywilej diety przekraczającej 200 zł dotyczy 15 proc. Polaków, czyli zapewne wąskiego grona kadry zarządzającej.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.