Pokolenie Z jest przekonane, że pracodawcy dostosują się do ich potrzeb

Po raz pierwszy w historii w miejscu pracy spotkają się aż cztery różne generacje: Baby Boomers – czyli pokolenie wyżu demograficznego, pokolenie X, pokolenie Milenium oraz Z. Zarządzanie tak zróżnicowaną grupą będzie stanowiło ogromne wyzwanie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pokolenie Z jest przekonane, że pracodawcy dostosują się do ich potrzeb

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

7 wrz 2015 19:50


Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Ricoh, według 52 proc. zatrudnionych pracodawcy nie potrafią sprostać oczekiwaniom wielopokoleniowej kadry pracowniczej. Jednocześnie zróżnicowany pokoleniowo zespół uznawany się przez większość respondentów (88 proc.) za atut firmy.

Odmienny styl pracy

Jakie są największe wyzwania z którymi muszą zmierzyć się pracodawcy? 35 proc. badanych reprezentujących starsze generacje przyznało, że wejście pokolenia Z na rynek pracy będzie wiązało się z pewnymi zawirowaniami. Zdaniem 65 proc. respondentów każde z pokoleń reprezentuje inny styl pracy.

Czytaj też: Pokolenie Z na rynku pracy. Czego można się po nich spodziewać?

Zmniejsza się również znaczenie komunikacji twarzą w twarz. Podczas, gdy wśród Baby Boomers w taki sposób najchętniej kontaktuje się 77 proc. wśród pokolenia Z odsetek ten spada do 58 proc. Różnice można również zaobserwować na przykładzie oczekiwań wobec pracodawcy.

Pracodawcy dostosują się do Zetów?

Aż 73 proc. osób z pokolenia Z jest przekonanych, że przyszli pracodawcy dostosują się do ich potrzeb. Wśród pozostałych badanych z tym stwierdzeniem zgadzało się zaledwie 48 proc.

- Pokolenie Z odmienni środowisko pracy, młodzi pracownicy znają możliwości nowych technologii i potrafią z nich korzystać. Dla firm odpowiednie wykorzystanie potencjału, który drzemie w wielopokoleniowym zespole będzie musiało wiązać się z inwestycją w nowoczesne narzędzia – powiedział David Mills, CEO w Ricoh Europe. - Aby osiągnąć sukces musimy być elastyczni – wtłaczanie wszystkich do tych samych tradycyjnych ram nie pozwoli na efektywne wykorzystanie potencjału, który wnosi każde z pokoleń - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.