PARTNERZY PORTALU

Pokolenie Z, automatyzacja. Przed jakimi wyzwaniami stoją pracodawcy?

  • Autor: KDS
  • 9 lip 2019 15:19

Problemy z pozyskiwaniem młodych ludzi do pracy, automatyzacja i robotyzacja, cyberzagrożenia – to tylko niektóre wyzwania, z którymi się one obecnie mierzą. Czy firmy są w stanie im sprostać?

Pokolenie Z, automatyzacja. Przed jakimi wyzwaniami stoją pracodawcy?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Pracodawcy muszą przygotować się na pracowników z nowego pokolenia - pokolenia Z. Osoby te żyją zupełnie inaczej niż ich ojcowie i matki. Mają też inne oczekiwania w stosunku do pracy. Pracodawcy muszą wiedzieć, jak przyciągać i zatrzymywać u siebie młodych ludzi, a także w jaki sposób przygotowywać ich do wykonywania obowiązków.

Kolejna kwestia to automatyzacja i robotyzacja. Dla firm kłopotliwe jest to, że wielu pracowników, zwłaszcza zatrudnionych w przemyśle, zaczyna się obawiać, że w przyszłości zastąpią ich maszyny.

Jak zauważa w rozmowie z agencją informacyjną infoWire.pl Krzysztof Ducal, director of sales w Dell Technologies, wydaje się, że to jest nieuchronne. Jest mnóstwo statystyk, które pokazują, ile zawodów zginie w najbliższym czasie czy będzie niepotrzebnych. Ale ludzie nadal będą potrzebni. Ważne, żeby przygotować tych zagrożonych pracowników na nadchodzące zmiany, tak aby mogli się oni do nich jak najlepiej przystosować.

Trzecie istotne wyzwanie dotyczy bezpieczeństwa informatycznego. Ataki hakerskie zdarzają się coraz częściej, a wśród ofiar cyberprzestępców nie brakuje firm. O tym, że taki udany atak jest dla przedsiębiorstwa wielkim niebezpieczeństwem, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Istotne jest to, aby firmy potrafiły skutecznie przeciwdziałać tym zagrożeniom.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pokolenie Z, automatyzacja. Przed jakimi wyzwaniami stoją pracodawcy?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA