Pokolenie Y: Woli nie pracować, jeżeli nie pokocha swojej pracy

Największą obawą dla pokolenia Y jest utknięcie w pracy bez możliwości rozwoju. Część igreków wolałoby w ogóle nie pracować, niż mieć pracę, której nienawidzi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pokolenie Y: Woli nie pracować, jeżeli nie pokocha swojej pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

28 lis 2014 17:03


Generacja Y ceni rozwój osobisty oraz work-life balance ponad pieniądze i prestiż. W dalszym ciągu do pokolenia Milenium należą osoby ambitne, wierzące w swoje własne umiejętności i zdolność do pokierowania swoją ścieżką kariery.

INSEAD Emerging Markets Institute, the HEAD Foundation i Universum w celu lepszego zrozumienia generacji Y w miejscu pracy, postanowili przebadać grupę osób urodzonych w latach 1984-1996.

Czytaj też: Pokolenie Y: lojalność dla pracodawcy w zamian za nowe wyzwania

Spośród ponad 16 tys. respondentów z całego świata, aż 73 proc. wybrało work-life balance ponad wyższe wynagrodzenie. Co więcej dla 82 proc. work-life balance jest ważniejszy od pozycji w firmie.

W przeciwieństwie do poprzednich pokoleń, 42 proc. generacji Y wolałoby w ogóle nie pracować, niż mieć pracę, której nienawidzi. Ten trend jest najbardziej widoczny w Chile, Libanie i Peru. Pokolenie Milenium łączy wiele wspólnych trendów, jednak wyniki badania pokazują również regionalne kluczowe różnice, jak i różnice pomiędzy młodszymi i starszymi przedstawicielami tej grupy.

- Generacja Y będzie stanowiła większość siły roboczej w ciągu najbliższych pięciu do sześciu lat - komentuje Petter Nylander, prezes Universum. - Z perspektywy działań employer brandingowych, firmy, które spełniają oczekiwania generacji Y, będą miały przewagę w przyciąganiu, rekrutacji i zatrzymaniu pracowników należących do generacji Y - mówi Nylander.

Jak komentuje Vinika D.Rao, dyrektor zarządzający INSEAD EMI: „dostępność wyszkolonych i oddanych talentów w dalszym ciągu jest główną przeszkodą w prowadzeniu biznesu na rynkach wschodzących”. Dodaje, że “konieczne jest zrozumienie, co wpływa na decyzje dotyczące zachowań przywódczych wśród generacji Y.”

Czytaj też: To, jakie jest pokolenie Y, to „zasługa” pokolenia X…

Rodzina i przyjaciele nie są kluczowymi osobami, które mają wpływ na generację Y. Tylko 5 proc. respondentów przyznało, że mocny wpływ na ich wybory mają przyjaciele. Wyjątkiem był region Azja-Pacyfik, gdzie docenia się opinie swoich przyjaciół.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.