Pokolenie Y: Pracodawcy muszą rozwijać kompetencje menedżerskie millenialsów

• Wkrótce pokolenie Y stanie się największą grupą na rynku pracy. Pracodawcy muszą wziąć to pod uwagę i rozwijać ich kompetencje menedżerskie.
• Istotne jest również, by zatrzymać millenialsów w firmie. Według raportu Deloitte aż dwie trzecie z nich na świecie planuje zmienić pracę w ciągu najbliższych 4 lat.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pokolenie Y: Pracodawcy muszą rozwijać kompetencje menedżerskie millenialsów

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

4 lip 2016 12:26


Planując dalszy rozwój firmy oraz przygotowując długofalową strategię zatrudnienia, organizacje powinny pamiętać, że zagwarantowanie dostępu do kompetencji menedżerskich jest kluczowe dla powodzenia całego przedsięwzięcia. Dlatego tak ważnym jest, aby decydenci w firmie poświęcili swoją uwagę starszym przedstawicielom pokolenia Y, którzy w niedalekiej przyszłości będą zajmować stanowiska zarządcze.

Czytaj też: Milenialsi w pracy: Jakie wady i zalety mają pracownicy z pokolenia Y?

Jest to pilna kwestia, ponieważ według raportu Deloitte aż dwie trzecie millenialsów na świecie planuje zmienić pracę w ciągu najbliższych 4 lat. Ten potencjalny drenaż mózgów może być niezwykle niebezpieczny dla firm, zwłaszcza że przedstawiciele pokolenia Y stają się największą grupą na rynku pracy. Pytanie – jak zaspokoić ich potrzeby oraz zachęcić do dalszego rozwoju w strukturze organizacji.

Jasny cel organizacji

Przedstawiciele pokolenia Y, w większym stopniu od poprzedników, cenią cel pracy bardziej niż pieniądze. Identyfikacja pracowników z kulturą organizacyjną firmy skutkuje zwiększoną lojalnością wobec pracodawcy, szczególnie wśród kadry kierowniczej średniego szczebla.

− Komunikowany zewnętrznie nadrzędny cel organizacji musi być autentyczny i mieć odzwierciedlenie w rzeczywistych jej działaniach. – twierdzi Michał Młynarczyk, managing director w Hays Poland – To szczególnie istotne, ponieważ pracownicy zrobią więcej dla firmy, w którą wierzą – dodaje.

Duma z wykonywanej pracy jest nie tylko formą nagrody, ale też ważnym celem dla millenialsów.

Kompetencje menedżerskie

Jak powszechnie wiadomo, kompetencje miękkie mają ogromne znaczenie w biznesie, szczególnie w kontekście stanowisk menedżerskich. Jednak jak pokazują różnorodne badania, większość millenialsów nie ma możliwości rozwijania umiejętności kierowniczych w miejscu pracy.

Czytaj też: Czego w pracy oczekuje pokolenie Y? Czy pracodawcy są w stanie spełnić wymagania milenialsów?

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.