Tylko 14 proc. ankietowanych wskazało regularne podwyżki jako wyznacznik poczucia stabilności w pracy – pokazuje najnowsze badanie serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl.

• Podwyżki nie dają poczucia stabilności polskim pracownikom.
• Najważniejsze dla Polaków są możliwości rozwoju - 32 proc. osób uważa, że szansa na awans daje poczucie pewności w pracy.
• Możliwość rozwoju jako gwarant stabilności na pierwszym miejscu postawili również Hindusi (53 proc.), Amerykanie (43 proc.) czy Brytyjczycy (30 proc.).
Tylko 14 proc. ankietowanych wskazało regularne podwyżki jako wyznacznik poczucia stabilności w pracy – pokazuje najnowsze badanie serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl. Co najbardziej zaskakuje - była to najrzadziej wybierana odpowiedź wśród polskich badanych. Po raz kolejny widzimy, że trendy na rynku zatrudnienia dynamicznie się zmieniają.
Możliwość rozwoju przede wszystkim
Od pracy przestajemy wymagać jedynie wysokich zarobków, ale również możliwości rozwoju i poczucia satysfakcji. I to właśnie ciągła możliwość rozwoju jest według polskich badanych najważniejszym wyznacznikiem stabilności zatrudnienia. Aż 32 proc. Polaków uważa, że szansa na awans w hierarchii firmy zapewnia poczucie pewności w pracy, które przekłada się na wiele innych dziedzin życia – np. skłonność do inwestycji, ogólne poczucie bezpieczeństwa i zadowolenia oraz kontakty z bliskimi.
- Strach czy choćby niepokój przed utratą pracy może wpływać niekorzystanie na wykonywane przez pracowników zadania oraz ich zaangażowanie. Stan określany przez psychologów, jako antycypacja bezrobocia – charakteryzuje się pobudzeniem emocjonalnym spowodowanym oczekiwaniem na otrzymanie wypowiedzenia – mówi Joanna Żukowska, ekspert MonsterPolska.pl. - Dlatego pracodawcy powinni zwracać szczególną uwagę na to, by podkreślać stabilność zatrudnienia swoich pracowników. Chwalić i nigdy bez podstaw nie straszyć zwolnieniem. Takie postępowanie będzie zdecydowanie działać na ich niekorzyść – dodaje Żukowska.
Relacje z przełożonym
Wynik badania wskazuje, że ważne są również dobre relacje z przełożonym. Aż 23 proc. z nas twierdzi, że jego przyszłość w firmie zależy bezpośrednio od przełożonego, który zadecyduje o ciągłości zatrudnienia.

KOMENTARZE (0)