PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Podlaskie: Miliony z UE na pożyczki dla firm

  • Autor: PAP/AT
  • 22 paź 2019 16:42

Firmy z woj. podlaskiego mogą otrzymać 29 mln zł z UE w formie preferencyjnych pożyczek mogą od Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego (PFRR). 21 mln zł to kwota na pożyczki, które wesprą firmowe inwestycje, 8 mln zł przeznaczono na przedsięwzięcia związane z termomodernizacją.

Podlaskie: Miliony z UE na pożyczki dla firm
Przedsiębiorcy mogą przeznaczyć pieniądze na różne działania, których efektem jest poprawa tzw. efektywności energetycznej firm (fot. shutterstock)
REKLAMA

Część przeznaczona na termomodernizację to już kolejna transza po tym, gdy Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego rozdysponowała na takie pożyczki kwotę 15 mln zł z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 - poinformowała dyrektor Funduszu Pożyczkowego przy PFRR Agnieszka Kurajew.

Po łącznie 15 mln zł w ramach pożyczki termomodernizacyjnej sięgnęło 30 firm z różnych branż. Kurajew zaznaczyła, że głównie skorzystały z tego wsparcia firmy produkcyjne, ale także zajmujące się turystyką czy handlem.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Produkt oceniamy jako trudny ze względu na ciągłe oczekiwanie finansowania tego rodzaju inwestycji ze środków dotacyjnych. W początkowym okresie zainteresowanie było znikome. Jednakże pod koniec realizacji projektu ilość wniosków przekroczyła dostępny limit" - poinformowała Kurajew i dodała, że dlatego pożyczka termomodernizacyjna będzie kontynuowana.

Przedsiębiorcy mogą pieniądze z takiej pożyczki przeznaczyć na różne działania, których efektem jest poprawa tzw. efektywności energetycznej firm.

PFRR jest regionalną instytucją otoczenia biznesu, która oferuje przedsiębiorcom różną pomoc ze środków publicznych, w tym unijnych. O obu obecnie oferowanych pożyczkach dyrektor Agnieszka Kurajew mówi, że są atrakcyjne dla firm, bo bez prowizji i opłat, oprocentowanie wynosi zero procent.

"Biorąc pod uwagę doświadczenia z realizacji poprzedniego projektu właściciele firm chętnie korzystają z tak preferencyjnych produktów na rozwój swoich firm, inwestycje czy też zmodernizowanie swojej infrastruktury" - podkreśla dyrektor Funduszu Pożyczkowego. Przedsiębiorcy mogą się zgłaszać po pożyczki w sposób ciągły, dopóki są dostępne pieniądze. Także wypłaty są realizowane na bieżąco - zapewnia PFRR.

Łącznie w 2018 r. PFRR udzieliła regionalnym firmom 12 mln zł pożyczek i było to o jedną piątą więcej niż w 2017 r. Rok 2019 zapowiada się pod tym względem na rekordowy. Kurajew podała, że do końca września 2019 r. PFRR udzieliła już pożyczek na kwotę 18 mln zł.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podlaskie: Miliony z UE na pożyczki dla firm

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA