PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Podkarpackie ma środki na wsparcie niepełnosprawnych bez pracy

5 mln zł przeznaczył Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie na projekty, które będą pomagały osobom niepełnosprawnym w znalezieniu pracy.

  • Autor: PAP/JS
  • 4 kwi 2017 17:29
Podkarpackie ma środki na wsparcie niepełnosprawnych bez pracy
Wnioski można będzie składać od 2 maja br. do 31 maja br. (fot. pixabay)
REKLAMA

• Pieniądze w ramach ogłoszonego konkursu mogą być przeznaczone na wsparcie m.in. zakładów aktywności zawodowej (ZAZ) i centrów integracji społecznej (CIS).

• Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2014-2020.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• O pieniądze aplikować mogą przede wszystkim jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe.

Jak poinformował dyrektor WUP Tomasz Czop, pieniądze w ramach ogłoszonego konkursu mogą być przeznaczone na wsparcie m.in. zakładów aktywności zawodowej (ZAZ) i centrów integracji społecznej (CIS).

"Są to podmioty, w których osoby niepełnosprawne i zagrożone wykluczeniem społecznym nabywają praktycznych umiejętności zawodowych. Mamy nadzieję, że dzięki projektom, które uda się zrealizować w tym konkursie, przybędzie osób, które wejdą na otwarty rynek pracy lub pozostaną na chronionym rynku pracy, jak dzieje się to w przypadku ZAZ-ów" - dodał.

Czop podkreślił, że tworzenie podmiotów reintegracji społeczno-zawodowej i wsparcie już istniejących jest szczególnie ważne dla rozwoju ekonomii społecznej w całym regionie.

Pieniądze w ramach konkursu mogą być również przeznaczone na rozszerzenie oferty warsztatów terapii zajęciowej (WTZ). Jak wyjaśnił Czop, szersza oferta warsztatów ma pomóc ich uczestnikom w aktywizacji zawodowej. "Na te wszystkie cele przeznaczamy 5 mln zł, jeśli jednak potrzeby będą większe, to jest możliwość zwiększenia środków finansowych" - powiedział.

O pieniądze aplikować mogą przede wszystkim jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe. Wnioski można będzie składać od 2 maja br. do 31 maja br.

Ogłoszony konkurs finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020. Budżet programu składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach RPO Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro. Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski. Natomiast Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej dla RPO i odpowiada za realizację trzech z jego osi finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego: Regionalny rynek pracy, Integracja społeczna, Jakość edukacji i kompetencji w regionie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podkarpackie ma środki na wsparcie niepełnosprawnych bez pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA