Podatek handlowy: nowela zawiesza jego obowiązywanie do 1 stycznia 2018 r.

• Projekt noweli ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej zawiesza obowiązywanie tej daniny do 1 stycznia 2018 roku - poinformował w piątek (14 października) rzecznik Ministerstwa Finansów Waldemar Grzegorczyk.
• Projektem we wtorek (18 października) ma się zająć rząd.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podatek handlowy: nowela zawiesza jego obowiązywanie do 1 stycznia 2018 r.

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MN

14 paź 2016 15:56


"Projekt przewiduje zawieszenie obowiązywania podatku handlowego do 1 stycznia 2018 roku; podatnicy nie będą musieli też składać deklaracji" - powiedział. Według niego obecnie obowiązywanie podatku - wskutek decyzji KE - jest zawieszone na podstawie rozporządzenia. Rozporządzenie wydano, po to, by zobowiązane podmioty nie musiały płacić podatku za wrzesień; to rozwiązanie tymczasowe, do czasu wejścia w życie noweli - tłumaczył.

Ten czas - wskazał Grzegorczyk - powinien wystarczyć Komisji Europejskiej na wydanie ostatecznej decyzji w sprawie podatku od handlu. Jak zwrócił bowiem uwagę, na razie mamy do czynienia z wstępną decyzją. Według wcześniejszych zapowiedzi przedstawicieli rządu negatywną wobec podatku decyzję KE w tej sprawie Polska zaskarży do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.