Poczta Polska zatrudniła ponad 10 proc. pracowników InPostu. Będą też podwyżki?

Grzegorz Kurdziel zaczął pracę w Poczcie Polskiej 20 lat temu jako… listonosz. Dziś jest członkiem zarządu firmy. W rozmowie z portalem PulsHR.pl mówi o aktualnych rekrutacjach, wynagrodzeniach oraz nadchodzących zmianach. – Teraz pracujemy nad systemami dodatkowych nagród za realizację zadań sprzedażowych i dodatkiem aglomeracyjnym, który pozwoli na regionalne urynkowienie wynagrodzeń - mówi.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poczta Polska zatrudniła ponad 10 proc. pracowników InPostu. Będą też podwyżki?

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

21 wrz 2016 13:14


Jak wygląda obecnie sytuacja na rynku pocztowym oraz w samej Poczcie Polskiej?

Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej: - Ostatnie lata przejdą do historii jako destabilizacja rynku pocztowego i okres wojny cenowej wywołanej przez naszego najgłośniejszego konkurenta. Przełożyła się ona zarówno na ceny usług jak i formy zatrudnienia – umowy śmieciowe zamiast umów o pracę. Jej pochodną były zwolnienia i zmniejszenie przychodów w Poczcie Polskiej. Sytuacja, którą zastaliśmy była naprawdę zła (w tym roku został wyłoniony nowy zarząd Poczty, na jego czele stanął Przemysław Sypniewski - przyp.red.). Wynagrodzenia w Poczcie Polskiej na tle rynku są niezadowalające, niesprawiedliwe są także warunki premiowania, uzgodnione z poprzednim zarządem. Chcemy, aby w przyszłym roku premie dla najlepszych były uzależnione od wyników w miejscach pracy, a nie wyników firmy.

Teraz sytuacja już się poprawiła?

- Udało nam się już - po raz pierwszy od ośmiu lat - zwiększyć wynagrodzenia dla najmniej zarabiających o 250 zł. Zwiększyliśmy także liczbę listonoszy i asystentów o 624 etaty. Wyciągnęliśmy także rękę do byłych pracowników firmy InPost, których pracodawca pozostawił de facto bez ostatniej pensji, o czym szeroko piszą media w całym kraju. Od sierpnia zatrudniliśmy ponad 10 proc. z 1200 pracowników listonoszy InPostu, oferując umowę o pracę oraz pakiet świadczeń socjalnych.

Czy aktualnie Poczta Polska również poszukuje pracowników?

- Obecnie prowadzimy około 800 rekrutacji. Poszukujemy listonoszy, pracowników obsługi klienta i doradców klienta, kierowców, pracowników ochrony i pracowników administracyjnych. W tak dużej firmie jak Poczta Polska cały czas szukamy kogoś go pracy – na rynku i wewnątrz firmy. To wynik naturalnej fluktuacji i rynku, który teraz bardzo mocno konkuruje o pracowników.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

'jon;; 2016-11-02 20:54:00

1700 netto 25 lat pracy