Poczta Polska się odchudza. Będzie za to lepsza jakość

2,3 tys. osób skorzystało z programu dobrowolnych odejść, który w 2012 r. po raz pierwszy uruchomiono w Poczcie Polskiej. Teraz trwa drugi program.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poczta Polska się odchudza. Będzie za to lepsza jakość

PODZIEL SIĘ


Autor: Damian Baran

2 kwi 2013 9:28


Z pierwszego programu skorzystali przede wszystkim pracownicy, którzy w razie odejścia z firmy mogli dostać pieniądze z funduszu ubezpieczeń społecznych, korzystając z uprawnień do świadczenia przedemerytalnego oraz ci, którzy pracowali w przekształcanych jednostkach.

Poczta Polska uprościła strukturę. Z 62 oddziałów rejonowych zostało 17. Mieszczą się w miastach wojewódzkich i koncentrują się jedynie na sprzedaży usług.

- Poprawiamy przede wszystkim jakość obsługi klienta dzięki odciążeniu naszych pracowników w terenie. Nie muszą już wykonywać wielu zadań administracyjnych - wyjaśnia sens zmian Zbigniew Baranowski z biura prasowego Poczty Polskiej.

Trwa analiza wniosków złożonych w trakcie trwania drugiego programu. Jest on skierowany do pracowników zatrudnionych na umowę o pracę na czas nieokreślony. Wysokość odpraw i odszkodowań zależy przede wszystkim od stażu pracy w Poczcie Polskiej.

Pracownicy ze stażem krótszym niż dwa lata dostają jednomiesięczne wynagrodzenie. Ci, którzy pracowali od dwóch do ośmiu lat - dwumiesięczne, a ci ze stażem ponad osiem lat - trzymiesięczne wynagrodzenie.

Przysługuje także odszkodowanie wypłacane razem z odprawą: staż krótszy niż osiem lat - dwumiesięczne wynagrodzenie, staż od 6 do 16 lat - trzymiesięczne, staż ponad 16 lat - czteromiesięczne wynagrodzenie.

Spółka od ubiegłego roku przeznacza dodatkowe pieniądze na zadania z zakresu polityki personalnej. Wzrastają wynagrodzenia dla kluczowych grup zawodowych z działu sprzedaży, zarządzania i wsparcia eksperckiego.

Poczta wydaje też pieniądze na szkolenia dla służb sprzedaży, na coroczne podwyżki, które mają niwelować skutki inflacji, a także na dofinansowanie opieki medycznej dla pracowników i ich rodzin. W najbliższych latach przeznaczy na te cele ponad 750 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.