PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Po zdalnej i hybrydowej kolejny model pracy zdobywa firmy

  • km
  • 26 maj 2022 10:49

W zeszłym roku prawie 4 na 10 Europejczyków planowało wybrać się w najbliższej przyszłości na workation. 75 proc. Polaków chętnie spróbowałoby takiej formy połączenia pracy z wypoczynkiem. Rosnąca popularność elastycznych modeli pracy w połączeniu z trendem revenge travel (czyli „odbicia sobie” czasu spędzonego w domu) sprawiają, że coraz więcej osób bierze pod uwagę "pracujące wakacje".

Po zdalnej i hybrydowej kolejny model pracy zdobywa firmy
Na workation chętnie zdecydowałoby się już trzech na czterech Polaków (fot. Unsplash)
REKLAMA
  • Badania ze Stanów Zjednoczonych pokazują, że efektem workation jest przede wszystkim zwiększona produktywność oraz kreatywność. Co więcej, prawie 7 na 10 Amerykanów było mniej skłonnych do rezygnacji z pracy po takim wyjeździe - podkreśla Katarzyna Jedlińska.
  • Na workation chętnie zdecydowałoby się już trzech na czterech Polaków. Trochę inaczej sprawa wygląda z perspektywy pracodawców. Z badania Grant Thornton wynika, że na tego typu opcję zgodziłoby się 4 na 10 szefów.
  • Ponad 90 proc. przedsiębiorstw w Europie deklaruje, że bada możliwość wdrożenia bardziej polityk obejmujących m.in. opcję pracy zdalnej (42 proc. wskazań) oraz likwidację stałych godzin pracy (39 proc.).

Workation to trend, który już dziś szczególnie widoczny jest za oceanem. 67 proc. Amerykanów, którzy wybrali się na workation, argumentowało taki wybór mentalnym resetem.

- Badania ze Stanów pokazują, że efektem workation jest przede wszystkim zwiększona produktywność oraz kreatywność. Co więcej, prawie 7 na 10 Amerykanów było mniej skłonnych do rezygnacji z pracy po takim wyjeździe. Nietrudno sobie wyobrazić, że w Europie umożliwienie pracownikom pracy z dowolnego miejsca może przynieść podobne efekty. Polskich pracodawców po prostu nie stać na to, aby ignorować ten trend – podkreśla Katarzyna Jedlińska, dyrektor generalna wypożyczalni kamperów Campiri w Polsce i na Słowacji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Już ponad 90 proc. przedsiębiorstw w Europie deklaruje, że bada możliwość wdrożenia bardziej polityk obejmujących m.in. opcję pracy zdalnej (42 proc. wskazań) oraz likwidację stałych godzin pracy (39 proc.).

Zobacz: Rajska plaża zamiast biura. Spakowała walizki i została cyfrową nomadką

To nie jest pełnoprawny urlop 

Workation, choć nie może być traktowane jak pełnoprawny urlop, może stać się więc wygodnym sposobem na zaspokojenie potrzeby podróżowania i wypoczywania z czerpaniem większej satysfakcji z pracy – bez potrzeby korzystania z puli dostępnych dni urlopowych. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Po zdalnej i hybrydowej kolejny model pracy zdobywa firmy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA