×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Po upadku cywilizacji będziemy rolnikami. Ponad połowa z nas ma nieprzydatny zawód

 • KDS
 • 26 lut 2023 0:01

Ponad połowa Polaków szczerze przyznała, że zawód, który obecnie wykonuje, nie przydałby się w postapokaliptycznym świecie. Gdyby przyszło odbudowywać cywilizację po ewentualnym upadku, najwięcej z nas pracowałoby w rolnictwie.

Po upadku cywilizacji będziemy rolnikami. Ponad połowa z nas ma nieprzydatny zawód
46 proc. ankietowanych deklaruje, że ma umiejętności niezbędne do przetrwania (fot. Unsplash/Nikoli Afina)
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • 43 proc. Polaków uważa, że naszą cywilizację wkrótce czeka zagłada, a 41 proc. osób w tej grupie twierdzi, że wydarzy się to za ich życia. Głównymi powodami ich obaw są kryzys klimatyczny, wojna w Ukrainie i pandemia COVID-19.
 • 46 proc. badanych twierdzi, że ma umiejętności niezbędne do przetrwania po globalnym kataklizmie. W tej grupie 69 proc. przyznaje, że ma umiejętność zarządzania ludźmi - niezbędną, by opanować potencjalny chaos po katastrofie.
 • Ponad 43 proc. ankietowanych przyznało, że ich obecny zawód byłby nieprzydatny w postapokaliptycznym świecie.

Serwis kariery LiveCareer Polska przeprowadził badanie „Praca po apokalipsie”, w którym zapytano ponad 1500 respondentów o ich opinię na temat potencjalnego końca świata oraz perspektywy zawodowe po ewentualnej katastrofie.

Okazało się m.in., że w rychłą zagładę naszej cywilizacji wierzą głównie młodzi dorośli (w ten sposób odpowiedziała ponad połowa badanych w wieku 18-25 lat oraz 36 proc. osób w wieku 59 lat i starszych). Jednocześnie tylko 46 proc. ankietowanych deklaruje, że ma umiejętności niezbędne do przetrwania, przy czym kobiety oceniają swoje kompetencje gorzej niż mężczyźni - w tym pytaniu odpowiedź twierdzącą wybrało 56 proc. mężczyzn oraz 37 proc. kobiet.

Umiejętności zdobyte w pracy potrzebne do przetrwania końca świata 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Po upadku cywilizacji będziemy rolnikami. Ponad połowa z nas ma nieprzydatny zawód

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Demas 2023-02-27 18:10:07

  Putin ma swoje wtyki tutaj - umiejętnie się sugeruje, że dalsza pomoc Ukrainie - to koniec cywilizacji w Polsce... Ciekawe czy wynagrodzenie w euro?

 • Oligarcha z Kijowa 2023-02-26 04:54:00

  Kolejna jednostka MSWiA jest już w Kijowe, będą walczyć z Federacją Rosyjską obsługując niezniszczalne Niemieckie czołgi przeciwko Putinowi, oligarchowie Rosyjscy nic nie zrobią, okradli ich demokratycznie ponieważ byli nastawieni pokojowo, resztę cywilów Rosyjskich dzieci i kobiety obedrą z resztek godności osobistej. Niech żyje Prezydent Wołodymyr Zełenski.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA