PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Po raz kolejny Impel na plusie. 7 proc. wzrost w pierwszym kwartale

  • Justyna Koc
    jk
  • 13 maj 2015 12:09

Ponad 7-procentowym wzrostem przychodów i niemal 15-procentową zwyżką zysku operacyjnego Grupa Impel zakończyła pierwszy kwartał 2015 roku.

Po raz kolejny Impel na plusie. 7 proc. wzrost w pierwszym kwartale
Grzegorz Dzik, prezes Impel. Fot. PTWP (Grzegorz Giereszczak)
REKLAMA

Polski dostawca usług outsourcingowych rozpoczął proces renegocjacji umów z kontrahentami związany ze zmianami w ustawach regulujących zamówienia publiczne i zmianą w systemie ubezpieczeń społecznych, która wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016r.
 
Wzrost skonsolidowanych przychodów Impela w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku był efektem wyższej sprzedaży w obydwu najważniejszych segmentach działalności - facility management (przyrost o 5,3 proc.) i bezpieczeństwo (12,4 proc.).

Czytaj też: Mirosław Greber: W Impelu płacimy powyżej 7 zł za godzinę

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Szczególnie cieszy nas wzrost przychodów w segmencie bezpieczeństwo. W pierwszym kwartale pozyskaliśmy wiele nowych, prestiżowych kontraktów, co wskazuje na słuszność przyjętej strategii konkurowania przede wszystkim jakością świadczonych usług. Istotnym czynnikiem, który zaowocował wzrostem przychodów segmentu bezpieczeństwo, były także wpływy z tytułu eksploatacji systemu dozoru elektronicznego. Jesteśmy przekonani, że ten element naszej działalności będzie coraz wyraźniej widoczny w wynikach finansowych – powiedział Wojciech Rembikowski, wiceprezes Impel.

Wśród klientów pozyskanych przez Grupę Impel w pierwszych miesiącach 2015 r. znaleźli się między innymi Jastrzębska Spółka Węglowa, Scandia Życie TU, STRABAG, Budimex i mBank.

Wzrost organiczny (a dokładniej nowe kontrakty w usługach porządkowo-czystościowych oraz pracy czasowej) był również czynnikiem zwiększającym sprzedaż segmentu facility management. Łączne skonsolidowane przychody Impel w pierwszym kwartale 2015 r. zamknęły się kwotą 424 mln zł, co oznacza wzrost o 7,4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

Czytaj też: Regulski: Niełatwo znaleźć równowagę między niską pensją, a znalezieniem rzetelnego pracownika

Wyższe przychody oraz ścisła kontrola kosztów pozwoliły Grupie Impel na poprawę efektywności. Skonsolidowany wynik operacyjny pierwszego kwartału zamknął się kwotą 9,3 mln zł i był o 14,8 proc. wyższy niż rok wcześniej. Zysk netto sięgnął 4,6 mln zł, co daje wzrost o 91,7 proc.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Po raz kolejny Impel na plusie. 7 proc. wzrost w pierwszym kwartale

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA