×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Po dwóch latach nadal mamy prowizorkę. Dla rozproszonych zespołów to katastrofa

W pandemii, w momencie, w którym nagle musieliśmy przejść w tryb pracy zdalnej, każdy robił to tak, jak potrafił, zgodnie z zasadą wszystkie ręce na pokład. Nie ucząc się wcześniej pewnych reguł, bez ogólnej koncepcji, czym jest praca zdalna, jak z zespołów rozproszonych najlepiej korzystać. Niestety, u nas najlepiej sprawdza się prowizorka, ta prowizorka nadal funkcjonuje - wyjaśnia w rozmowie z PulsHR.pl dr Kaja Prystupa-Rządca z Akademii Leona Koźmińskiego.

Po dwóch latach nadal mamy prowizorkę. Dla rozproszonych zespołów to katastrofa
(fot. Wes Hicks / Unsplash)
REKLAMA
  • Wprowadzenie przymusowej pracy zdalnej podczas pandemii a następnie upowszechnienie formy hybrydowej sprawiło, że menedżerowie muszą nauczyć się zarządzać zespołami rozproszonymi.
  • Największy błąd czasów pandemii to założenie, że praca w biurze i praca w zespole rozproszonym oznaczają to samo, zmienia się tylko poziom komunikacji. Tak nie jest - podkreśla dr Kaja Prystupa-Rządca. 
  • Trzeba pamiętać, że formy pracy zdalnej wymagają jeszcze bardziej uważnego podejścia do pracownika, empatii, budowania relacji, pracy na mocnych stronach, doceniania i wzmacniania zaangażowania - tłumaczy Natalia Gozdowska z Altkom Akademii.

Zespół rozproszony to w najprostszym ujęciu taka forma organizacji w której mniejsza lub większa część pracowników nie znajduje się fizycznie w tym samym miejscu, czyli np. biurze. 

Do czasów pandemii takie rozwiązanie nie było zbyt popularne i często wykorzystywane. Pandemia, wprowadzenie przymusowej pracy zdalnej i upowszechnienie formy hybrydowej sprawiło, że menedżerowie do rozproszonych zespołów muszą się przyzwyczaić. 

Przyzwyczaić i nauczyć nowego stylu zarządzania. Z tą nauką mamy, jak się okazuje, duży problem. Z czego to wynika? 

- Z tego, że w pandemii, w momencie w którym nagle musieliśmy przejść w tryb pracy zdalnej, każdy robił to tak, jak potrafił, zgodnie z zasadą wszystkie ręce na pokład. Nie ucząc się wcześniej pewnych reguł, bez ogólnej koncepcji, czym jest praca zdalna, jak z zespołów rozproszonych najlepiej korzystać. Niestety, u nas najlepiej sprawdza się prowizorka, ta prowizorka nadal funkcjonuje - wyjaśnia w rozmowie z PulsHR.pl dr Kaja Prystupa-Rządca, ekspertka ds. zarządzania w środowisku wirtualnym z Akademii Leona Koźmińskiego.

- Największy błąd czasów pandemii to założenie, że praca w biurze i praca w zespole rozproszonym oznaczają to samo, zmienia się tylko poziom komunikacji. Tak nie jest. Komunikacja, kiedy w całości odbywa się do online, staje się znacznie bardziej skomplikowana. Brakuje nam pewnych niuansów komunikacji bezpośredniej. Stąd problemy, brak precyzyjności w komunikacji online - dodaje. 

Zobacz: Nawet nie wiesz, ile go marnujesz. Sprawdzone sposoby na zarządzanie czasem

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Po dwóch latach nadal mamy prowizorkę. Dla rozproszonych zespołów to katastrofa
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • W błyskawiczny sposób zaskarżamy Postanowienia nie Wyroki Sądów Rej. W formie Skarg do ETPC. 2022-07-20 20:21:03

    Morawiecki to największa gnida i bandyta, Polska zajęła w ubiegłym roku drugie miejsce(pół miliona zgonów) po Rumuni względem przestępstw wodno prawnych, zbrodni przeciwko własnemu Narodowi. Ten oszołom ze Zbigniewem Ziobro wkręca pozostałych Ministrów w związku z nielegalnymi inwigilacjami społeczeństwa wykorzystał Straż Graniczną do działań operacyjnych,manipulacji ludźmi,fałszowania badań przeciwciał anty HBs które dzięki lojalności Ministra Zdrowia zniknęły w systemach .Mieszkańcy nie są winni za dalsze usiłowanie zabójstw, ponieważ oddane na ich własność bomby ekologiczne nie były wybudowane z ich inicjatywy(przydomowe ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków z pozyskanych funduszy unijnych) .Ludziska, nie pokrywajcie skutków katastrof ekologicznych z własnej kieszeni, nie podejmowanie czynności przez lokalne Prokuratury daje możliwość złożenia skarg do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ( formularz w języku polskim był dostępny do pobrania na stronie Gazety Prawnej ) do pól roku od Postanowienia Sądu na utrzymanie zaskarżonych umorzeń śledztw, 25tysięcy Euro po przyjęciu skargi otrzymacie.Rozp.Ministra Zdrowia z dnia 24.09.2013roku w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej Dz.U.2013 poz .1248 z późniejszymi zmianami 21 marca 2019roku Dz.U.2019 poz.736.W majestacie prawa pozabijali Naszych rodaków , najbliższych celem wyłudzania w sposób niedozwolony funduszy pod Krajowym Prawem Odbudowy , nie doczekacie się słowa przepraszam nawet od Prezydenta Andrzeja Dudy !

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA