×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

PO chce, by Polacy mogli przekazać 0,25 proc. podatku na pomoc dzieciom w Syrii

  • Autor: PAP/JS
  • 9 lis 2017 15:41

Politycy PO chcą, by Polacy mogli przekazać 0,25 proc. swojego podatku dochodowego na pomoc dzieciom w Syrii. To oznacza, że na ten cel mogłoby trafić nawet 150 mln zł - mówił podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł PO Janusz Cichoń.

PO chce, by Polacy mogli przekazać 0,25 proc. podatku na pomoc dzieciom w Syrii
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak wyjaśniał, ta inicjatywa ustawodawcza ma pozwolić obywatelom na przekazanie 0,25 proc. podatku dochodowego na ten cel, na wzór dzisiejszego odpisu na Organizacje Pożytku Publicznego, który wynosi 1 proc.

"To oznacza, że potencjalnie moglibyśmy przekazać na pomoc dzieciom w Syrii kwotę nawet 150 mln zł, przy założeniu, że wszyscy ci, którzy dzisiaj korzystają z możliwości zaadresowania 1 proc. swojego podatku na Organizacje Pożytku Publicznego skorzystaliby także i z tej okazji i przekazali na rzecz dzieci z Syrii 0,25 proc. swojego podatku" - wyliczył.

Jak dodał, nowe przepisy miałyby wejść w życie od 1 stycznia 2018 r., a o rozdziale zgromadzonych środków decydować miałby Polski Czerwony Krzyż.

"Projekt jest już gotowy, podpisany, także jeszcze dzisiaj go złożymy" - poinformował Cichoń.

Polityk zaapelował jednocześnie do wszystkich, którzy dostrzegają potrzebę pomocy, by "zaangażowali się w ten projekt, by opowiedzieli się za nim w Sejmie". "A potem, aby dokonali tego symbolicznego przekazania swojego podatku na ten szczytny cel" - mówił.

Cichoń zwrócił jednocześnie uwagę, że polski rząd choć już teraz wspiera uchodźców, to - jak zaznaczył - kwoty, które są przekazywane na ten cel "są bardzo niewielkie i niewystarczające".

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: PO chce, by Polacy mogli przekazać 0,25 proc. podatku na pomoc dzieciom w Syrii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Agata 2017-11-15 23:41:26

    Żadne dziecko nie zasługuje na cierpienie, ale... czemu PO zapomina o Polskich dzieciach? Tyle z nich potrzebuje pomocy. W pierwszej kolejności winno pomagać się swoim rodakom. Takie potrzebujące dzieci są m.in. podopiecznymi Fundacji Szlachetny Gest. Może najpierw zaczniemy nawoływać do pomocy polskich dzieci, których rodziny nie mogą sprostać kosztom finansowania leczenia? Swoją drogą, z tego miejsca chciałabym zachęcić do wsparcia tejże fundacji - jak wspomniałam na początku żadne dziecko nie zasługuje na cierpienie. Ciężko przejść obojętnie obok chorych i niepełnosprawnych i nie powinniśmy tego robić, warto otworzyć oczy i serca.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA