PARTNERZY PORTALU

Platforma internetowa ułatwi transfer pracowników

  • Autor: PAP/RAF
  • 25 kwi 2020 9:42

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park uruchomiła platformę internetową, dzięki której szybciej będzie można przenieść pracowników między firmami działającymi w strefie - powiedział Krzysztof Drynda, wiceprezes WSSE.

Platforma internetowa ułatwi transfer pracowników
WSSE to jedna z największych i najdynamiczniej rozwijających się stref w Polsce. (Fot. invest-park.com.pl)
REKLAMA

Jak poinformował Krzysztof Drynda, wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park, władze WSSE uruchomiły kolejny etap pomocowy dla firm działających w strefie oraz placówek narażonych na działanie koronawirusa z województw dolnośląskiego i opolskiego.

- Uruchomiliśmy platformę internetową, która ma na celu transfer pracowników pomiędzy przedsiębiorstwami, które wstrzymały działalność, a firmami, które ze względu na specyfikę branży zwiększają zatrudnienie. Portal dodatkowo umożliwia znalezienie partnerów biznesowych, zarówno na czas kryzysu gospodarczego, jak i w dalszej perspektywie czasowej - tłumaczy wiceprezes Drynda.

Wiceprezes Drynda podkreślił, że WSSE aktywnie działa także w zakresie wsparcia przedsiębiorców. Inwestorzy strefowi korzystają z uruchomionego pakietu osłonowego, przesyłają do spółki informacje związane z możliwościami produkcji środków ochronnych oraz opinie dotyczące Tarczy Antykryzysowej. Nowym rozwiązaniem wprowadzonym przez WSSE jest portal pracowników, produktów i usług "Strefa Współpracy".

Czytaj też: Kryzys zweryfikuje rynek agencji zatrudnienia. Praca tymczasowa wróci do łask

W ramach wsparcia placówek opiekuńczo-leczniczych WSSE przekazała im kolejną partię maseczek, płynów dezynfekcyjnych, kombinezonów ochronnych oraz przyłbic. Jak zaznaczają władze WSSE, jej program sponsorski został praktycznie przekształcony w fundusz wsparcia walki z koronawirusem.

- Wszystkie materiały zostały rozwiezione przez naszą spółkę do blisko 20 placówek na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie W akcję włączył się m.in. Minister Michał Dworczyk, wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa, czy wicemarszałek dolnośląski Grzegorz Macko. Wsparcie trafiło m.in. do szpitali, domów pomocy społecznej, zakładów opieki zdrowotnej, ośrodków wychowawczych czy hufca ZHP - wymienia Piotr Sosiński, prezes WSSE.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna to jedna z największych i najdynamiczniej rozwijających się stref w Polsce. Posiada tereny w województwach południowo - zachodniej Polski, w bezpośrednim sąsiedztwie Czech i Niemiec. Do tej pory na jej terenie ulokowało się 220 inwestorów i stworzono 53,5 tysiąca miejsc pracy. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Platforma internetowa ułatwi transfer pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA