PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

PKP: Wagon cowork ułatwi podróż służbową między Warszawą, Poznaniem i Krakowiem

  • Autor: GP
  • 26 kwi 2017 13:03

Na kilku trasach kolejowych PKP Intercity, we współpracy z Idea Bankiem, wprowadza w składy kolejowe specjalne wagony do pracy biurowej.

PKP: Wagon cowork ułatwi podróż służbową między Warszawą, Poznaniem i Krakowiem
Wnętrze wagonu przystosowanego do pracy biurowej. (fot. PKP Intercity/Idea Bank/intercity.pl)
REKLAMA

• Wagony zostały wprowadzone dla pasażerów podróżujących miedzy stolicą, Krakowem i Wrocławiem.

• Do skorzystania z udogodnień biurowych zostali upoważnieni wszyscy pasażerowie, z pierwszeństwem dla klientów Idea Banku.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ostatnich dniach tygodnia PKP Intercity poinformowało, że rusza z nowym pomysłem na pracę w podróży. W wybranych pociągach przewoźnika właśnie pojawiły się wagony Idea Hub Express, będący pierwszą placówką bankową na torach i jednocześnie pierwszym coworkingiem dla podróżujących.

Praca w kolorowym "hubie na szynach" jest możliwa w pociągach relacji Warszawa-Poznań-Warszawa, Warszawa-Kraków-Warszawa i Warszawa-Wrocław-Warszawa.

Wagon został przystosowany do pracy biurowej, jest wyposażony w stół, wygodne krzesła oraz ekran do wyświetlania prezentacji. Podróżni mają też do dyspozycji sprzęt biurowy, tj. drukarkę i skaner. Są też ładowarki do telefonów oraz niezbędne łącza telekomunikacyjne.

Skoro praca biurowa, jest też ekspres do kawy i codziennie świeża prasa drukowana.

- Podróże są nieodłącznym elementem prowadzenia własnego biznesu - mówi Małgorzata Szturmowicz, członek zarządu Idea Banku. Bank jest współtwórcą pomysłu "coworkingu na torach". -  Przedsiębiorcy spotykają się z klientami i kontrahentami, badają nowe rynki. Małe firmy z czasem się rozrastają, powstają filie w nowych miejscowościach. Ponieważ zawsze staramy się być tam, gdzie są przedsiębiorcy, od dziś będziemy towarzyszyć im także w podróży. Dzięki współpracy z PKP Intercity, stworzyliśmy pierwsze mobilne biuro Idea Hub Express, dając pasażerom możliwość lepszego wykorzystania czasu spędzanego w podróży - dodaje Szturmowicz.

Z wagonu może skorzystać każdy pasażer posiadający ważny bilet, klientom Idea Banku przysługuje jednak pierwszeństwo w zajmowaniu miejsc, co jest zrozumiałe z puntu widzenia zaangażowania instytucji finansowej w projekt.

PKP ma także biznesową ofertę dla przedsiębiorców

- Pociąg jest bardzo dobrym środkiem transportu dla osób podróżujących biznesowo - kreśli pozytywne elementy wynikające z podróży koleją Marta Ziemska, rzecznik prasowy PKP Intercity. - Zapewnia szybką możliwość przemieszania się pomiędzy największymi miastami, np. podróż z Warszawy do Krakowa zajmuje nieco ponad dwie godziny, więc sprawy biznesowe można załatwić w jeden dzień. Jest też także przyjaznym miejscem do pracy. Dla klientów biznesowych, którzy często podróżują mamy dedykowaną ofertę – specjalne Kolorowe Karty umożliwiające przejazdy bez ograniczeń wszystkimi naszymi pociągami oraz innych przewoźników.

Z badania, które zdecydował się przeprowadzić Idea Bank wynika, że 61 proc. małych firm prowadzi działalność na obszarze większym niż jedno województwo, co wymusza na pracownikach, jak i kadrze zarządzającej takimi przedsięwzięciami podróż w celach służbowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PKP: Wagon cowork ułatwi podróż służbową między Warszawą, Poznaniem i Krakowiem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA