PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

PKN Orlen: Osoby z prokuratorskimi zarzutami nie są już pracownikami firmy

  • Autor: PAP/JS
  • 31 sie 2017 20:12

Osoby, przeciwko którym prowadzone jest śledztwo Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, od roku nie są pracownikami przedsiębiorstwa – informuje PKN Orlen. W czwartek (31 sierpnia) Prokuratura Krajowa poinformowała, że 6 osób usłyszało zarzuty m.in. wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym i fałszowania dokumentacji.

PKN Orlen: Osoby z prokuratorskimi zarzutami nie są już pracownikami firmy
Adobe Stock
REKLAMA

"W związku z publikacjami nt. śledztwa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie dotyczącego szkody wyrządzonej PKN Orlen zwracamy uwagę, iż osoby, przeciwko którym jest ono prowadzone, nie są pracownikami PKN Orlen od roku" - czytamy w przesłanym przez firmę oświadczeniu.

W komunikacie przedsiębiorstwo informuje także, że "zawiadomienie o zaobserwowanych nieprawidłowościach zostało skierowane przez PKN Orlen do prokuratury już w 2016 roku".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prokuratura Krajowa podała w czwartek, że śledztwo prowadzone przez szczecińską prokuraturę zostało wszczęte po zawiadomieniu dyrektora biura bezpieczeństwa PKN Orlen w Płocku.

Z materiałów przekazanych przez dyrektora wynikało, że dwie osoby prowadzące stacje paliw zdecydowały się ujawnić trwające od kilku lat przestępcze działanie. Polegało ono na żądaniu łapówek od osób prowadzących stacje paliw w zamian za ich preferencyjne traktowanie przez menadżerów.

Podejrzani zostali zatrzymani 21 sierpnia br. przez funkcjonariuszy Wydziału do Spraw Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Zarzuty usłyszało sześć osób, które do października ub.r. pełniły funkcje kierownika regionalnego, menadżerów sprzedaży i prowadzących stacje paliw Orlen. Chodzi o łapownictwo, wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym i fałszowania dokumentacji. Podejrzani z przestępstw korupcyjnych uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Wobec dwóch podejrzanych sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Wobec kolejnego sąd uzależnił uchylenie dwumiesięcznego aresztu od wpłaty poręczenia majątkowego.

Śledztwo prowadzi Wydział do Spraw Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie pod nadzorem szczecińskiej prokuratury okręgowej. Jak podaje prokuratura, ma ono charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PKN Orlen: Osoby z prokuratorskimi zarzutami nie są już pracownikami firmy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA