PIP zakończyła kontrolę w TVN. Co dalej z Durczokiem?

We wtorek (28 kwietnia) w stacji TVN zakończyła się kontrola Państwowej Inspekcji Pracy w związku z podejrzeniem mobbingu. Jakie są jej wyniki?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PIP zakończyła kontrolę w TVN. Co dalej z Durczokiem?

PODZIEL SIĘ


Autor: em/Radio Zet

28 kwi 2015 21:07


Radio ZET podaje, że Państwowa Inspekcja Pracy nie wykryła łamania praw pracowniczych i mobbingu w stacji TVN.

- Zbadaliśmy dokumenty firmy, wewnętrzne procedury, podejmowane działania i szkolenia pracowników. Nie stwierdziliśmy naruszenia praw pracowników - mówi Radiu ZET rzeczniczka prasowa Okręgowej Inspekcji Pracy, Maria Kacprzak Rawa.

Stanowisko PIP jest zgodne z decyzją warszawskiej prokuratury, która odmówiła wszczęcia śledztwa ws. ewentualnego przestępstwa molestowania seksualnego w TVN. Śledczy uznali, że zidentyfiko­wa­ne przez komisję TVN przypadki "niepożądanych zachowań" nie wyczerpują znamion przestępstwa.

Będzie odszkodowanie dla Durczoka?

W obecnej sytuacji Kamil Durczok ma duże szanse na uzyskanie odszkodowania. Przypomnijmy, że w połowie marca reprezentujący Kamila Durczoka mec. Jacek Dubois złożył pozew cywilny o naruszenie dóbr osobistych, w którym domaga się od wydawcy i dziennikarzy "Wprost" przeprosin i 2 mln zł odszkodowania. W kolejnym pozwie cywilnym b. szef "Faktów" domaga się przeprosin i 7 mln odszkodowania za materiał zatytułowany "Ciemna strona Kamila Durczoka", opisujący jego pobyt w mieszkaniu znajomej, w którym znaleziono narkotyki i gadżety seksualne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

zbyszko 2015-05-05 23:54:46

A tymczasem Milmex Systemy Komputerowe z Sosnowca i jej prezes Z. Krzyśko od 1,5 roku nie wypłacają wynagrodzeń!!!