PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Państwowa Inspekcja Pracy przyznała nagrody m.in. za poprawę warunków pracy

  • Autor: PAP/JS
  • 29 lis 2017 20:55

Przewodniczący Rady Ochrony Pracy Janusz Śniadek, przewodnicząca Forum Związków Zawodowych Dorota Gardias, wiceprzewodnicząca OPZZ Wiesława Taranowska - m.in. te osoby zostały uhonorowane przez Państwową Inspekcję Pracy za działania na rzecz poprawy warunków pracy.

Państwowa Inspekcja Pracy przyznała nagrody m.in. za poprawę warunków pracy
PIP przyznała również wyróżnienia przedsiębiorcom w konkursie - "Pracodawca-organizator pracy bezpiecznej" (fot. pixabay.com)
REKLAMA

•  PIP przyznała również wyróżnienia przedsiębiorcom w konkursie - "Pracodawca-organizator pracy bezpiecznej".

•  Wyróżnienie przyznano w trzech kategoriach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PIP wręczyła nagrody im. Haliny Krahelskiej. Wyróżnienie przyznawane jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie "poprawy warunków pracy i eliminowania zagrożeń dla zdrowia i życia w środowisku pracy". Krahelska była działaczką niepodległościową, pisarką i publicystką, która w II Rzeczypospolitej tworzyła podstawy funkcjonowania inspekcji pracy.

Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek wspomniał poprzedniego szefa Państwowej Inspekcji Pracy Romana Giedrojcia. "Tak jak on, także i ja jestem przekonany, że nie da się zapewnić bezpiecznych warunków pracy i poprawy stanu przestrzegania prawa pracy bez udziału samych pracodawców i bliskiej współpracy z nimi" - powiedział. Zapewnił, że PIP jest partnerem dla przedsiębiorców i pracodawców.

Śniadek nawiązał do lat, kiedy pracował jako związkowiec. "Funkcje związkowe to był uniwersytet życia, jak żadna inna szkoła nie nauczy" - powiedział. Wyraził nadzieję, że propozycja ograniczenia handlu w niedzielę przynajmniej części społeczeństwa przyniesie satysfakcję. Podziękował za nagrodę. "Wspólnie idziemy drogą poprawiania bezpieczeństwa pracowników" - zapewnił.

Podczas uroczystości odczytano listy od premier Beaty Szydło, marszałka Sejmu Marku Kuchcińskiego, marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. Z kolei szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska zwróciła uwagę, że wraz z rozwojem firm musi poprawiać się bezpieczeństwo pracy. "Chcemy, żeby ta praca była coraz lepsza, warunki pracy lepszej jakości. Fundamentem i podstawą tego wszystkiego jest bezpieczeństwo pracy" - mówiła.

Nagrody otrzymało kilkanaście osób: Wacław Czerkawski (wiceprzewodniczący Rady Krajowej Związku Zawodowego Górników), Janusz Kurzydłowski (emerytowany inspektor pracy, b. kierownik Oddziału w Ostrowie Wlkp), Janina Suzdorf (prawniczka z ministerstwa rodziny i pracy), Franciszek Grześkowiak (Okręgowy Inspektor Pracy w Zielonej Górze), Andrzej Ziółkowski(prezes Urzędu Dozoru Technicznego), Andrzej Smółko (prezes Zarządu CWS-boco, inicjator i przewodniczący Koalicji Bezpieczni w Pracy), Aleksander Gilge (specjalista ds. bhp), Bogusław Motowidełko (NSZZ "Solidarność").

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Państwowa Inspekcja Pracy przyznała nagrody m.in. za poprawę warunków pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA