PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pierwsze patenty oficerskie dla żołnierzy WOT

  • Autor: PAP/AO
  • 27 paź 2019 9:12

W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki patenty oficerskie odebrało w sobotę 157 żołnierzy rezerwy oraz 46 żołnierzy obrony terytorialnej - absolwentów pierwszej edycji kursu oficerskiego Agrykola - czytamy w niedzielnym komunikacie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Pierwsze patenty oficerskie dla żołnierzy WOT
Żołnierze rezerwy oraz żołnierze obrony terytorialnej łączą służbę wojskową z życiem zawodowym i osobistym (fot. Bakhur / Shutterstock.com)
REKLAMA
  • Kurs Agrykola jest przeznaczony dla żołnierzy obrony terytorialnej, którzy pełnią terytorialną służbę wojskową.
  • Trwa on 13 miesięcy i otwiera bramę oficerskiej kariery dla żołnierzy WOT - ochotników.
  • Do tej pory przeprowadzone zostały dwie edycje kursu, obecnie trwa trzecia.

"Niezależnie od Waszego wyboru niech nic Was nie zatrzyma. Niech napędzają was wasze talenty, rozwijane kompetencje i ambicje. Pamiętajcie, że bycie oficerem to coś więcej niż styl życia. Ten przywilej już zawsze niech będzie dla was synonimem odpowiedzialności za kraj i podwładnych" - powiedział dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej generał gen. dyw. Wiesław Kukuła podczas uroczystości wręczenia patentów oficerskich absolwentom kursu oficerskiego.

W komunikacie podkreślono, że żołnierze rezerwy oraz żołnierze obrony terytorialnej łączą służbę wojskową z życiem zawodowym i osobistym. "To niełatwe, dlatego podziwiam wasz upór i determinację. Gratuluję wam pokonania niełatwej drogi, która doprowadziła was do celu - uzyskania stopnia oficerskiego" - dodał gen. Kukuła.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dowódca WOT przywołał postaci znakomitych dowódców: ppłk. Adama Borysa ps. "Pług" - cichociemnego, legendarnego dowódcę batalionu AK "Parasol", który - jak mówił - był cenionym już przed wojną inżynierem przemysłu spożywczego i rolnictwa; gen. bryg. Stefana Bałuka - cichociemnego, żołnierza batalionu "Pięść", zgrupowania AK Radosław, który - jak podkreślił generał - marzył o zawodowej służbie wojskowej, niestety z uwagi na stan zdrowia nie mógł jej pełnić; płk. Ryszarda Białousa ps. "Jerzy" - dowódcę batalionu "Zośka" i brygady dywersji Broda-53, uwielbianego przez podwładnych, uznanego za najbardziej skutecznego w Powstaniu Warszawskim, który - jak dodał dowódca WOT - był architektem i wybitnym wychowawcą harcerskim.

"Wszyscy wymienieni to kawalerowie orderu Virtuti Militari, wszyscy oni okazali się charyzmatycznymi przywódcami, którzy odcisnęli piętno na historii Polski i świata" - powiedział gen. Kukuła.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pierwsze patenty oficerskie dla żołnierzy WOT

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA