PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Piechociński: szef KW będzie wybrany w konkursie wg merytorycznych wymogów

  • Autor: PAP
  • 8 gru 2014 17:31

Nowy prezes Kompanii Węglowej zostanie wybrany w konkursie i będzie musiał spełnić wymogi merytoryczne - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Piechociński: szef KW będzie wybrany w konkursie wg merytorycznych wymogów
Adobe Stock
REKLAMA

21 listopada br. rada nadzorcza odwołała z tego stanowiska Mirosława Tarasa. 26 listopada ogłosiła konkurs na jego następcę. Pisemne zgłoszenia kandydatów w postępowaniu kwalifikacyjnym są przyjmowane do 11 grudnia. Otwarcie zgłoszeń i rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano na 12 grudnia.

Piechociński pytany o to, czy konkurs na prezesa KW jest już przesądzony, odparł: - Nic nie jest przesądzone. Konkursy mają to do siebie, że nie tylko muszą się odbyć, ale muszą dopełnić pewnych wymogów, przede wszystkim merytorycznych.

Czytaj też: Ziętek, Sierpień 80: Sędzikowski sam nic nie zdziała

- Na pewno pan Sędzikowski to jeden z wybitniejszych menedżerów, który współtworzył procesy restrukturyzacji - skomplikowanych, czy złożonych organizmów gospodarczych - podkreśla szef resortu gospodarki.

Krzysztof Sędzikowski zasiadł w radzie nadzorczej KW niedawno, bo 25 listopada. Walne zgromadzenie KW dokonało wtedy zmian w jej składzie - nową przewodniczącą została Małgorzata Dec-Kruczkowska. Dotychczasowy - Marian Turek - pozostał członkiem rady. Walne zgromadzenie odwołało też ze składu rady Klemensa Ścierskiego i Ryszarda Borowieckiego, a powołało Sędzikowskiego.

Sędzikowski w przeszłości był m.in. prezesem KGHM Polska Miedź, Boryszew i Impexmetal, a w latach 2004 - 2010 kierował spółką CTL Logistics - prywatnym przewoźnikiem. Zasiadał też w radach nadzorczych kilku polskich spółek.

Taras kierował KW nieco ponad pół roku. Rada odwołała go jednogłośnie w tajnym głosowaniu. Uznała, że pod kierownictwem Tarasa straty największej górniczej firmy w UE wzrosły, a działania restrukturyzacyjne okazały się nieskuteczne. Wskazała też na "brak skuteczności" w dialogu ze stroną społeczną.

Dzień wcześniej odwołania Tarasa zażądali związkowcy. Wśród powodów wymienili m.in. wypowiedzi Tarasa podczas konferencji "Górnictwo 2014" w Katowicach. Taras mówił wówczas m.in., że w Polsce brakuje długoterminowej polityki energetycznej i wizji działania górnictwa.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Piechociński: szef KW będzie wybrany w konkursie wg merytorycznych wymogów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA