PGG: Pracownicy dostaną karty płatnicze zamiast bonów żywnościowych

Dotychczas stosowane papierowe bony żywieniowe dla pracowników Polskiej Grupy Górniczej zostaną zastąpione kartami płatniczymi. To pierwsze tego typu rozwiązanie w górnictwie wprowadzone na taką skalę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PGG: Pracownicy dostaną karty płatnicze zamiast bonów żywnościowych

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/AT

wnp.pl

16 kwi 2018 13:18


W Polskiej Grupie Górniczej zmieniają się zasady realizacji posiłków profilaktycznych dla pracowników zatrudnionych w uciążliwych warunkach. Wartość posiłku na dniówkę w przypadku pracowników dołowych oraz zakładów przeróbki węgla to 18,90 zł.

Dotychczas stosowane papierowe bony żywieniowe zastąpione zostaną kartami płatniczymi. Polska Grupa Górnicza wraz ze swoim partnerem w tym projekcie PKO Bank Polski SA przygotowała system kart płatniczych dla pracowników.

To pierwsze tego typu rozwiązanie w górnictwie wprowadzone na taką skalę, które obejmie około 40 tys. pracowników PGG. W PGG zaznaczają, że rozwiązanie jest wygodne i przyjazne tak samo dla pracownika jak i pracodawcy.

Pracownik nie ponosi żadnych kosztów użytkowania karty. Okres ważności karty to cztery lata i do tego okresu ważne będą środki na karcie. Karta obejmuje placówki gastronomiczne oraz sklepy spożywcze.

Dotychczas pracownik otrzymywał raz w miesiącu bon żywieniowy, które mógł zrealizować w wyznaczonych placówkach gastronomicznych, ewentualnie kupić produkty spożywcze w wyznaczonych do tego celu sklepach.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.