×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Personalizacja kluczem do maksymalnego wykorzystania plusów pracownika

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 15 lip 2020 15:07

W czasie pandemii koronawirusa zarządzanie doświadczeniem pracowników nabiera nowego znaczenia. - Pracodawcy inaczej patrzą na zatrudnienie, coraz częściej wykorzystując nową przestrzeń do dialogu z pracownikami i do wprowadzania niestandardowych form zatrudnienia - mówi Wojciech Miszewski, specjalista ds. successfactors w firmie Quercus.

Personalizacja kluczem do maksymalnego wykorzystania plusów pracownika
Personalizacja relacji z pracownikiem to nic innego jak zarządzanie jego doświadczeniem (fot. David Mark/Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Personalizacja relacji z pracownikiem to nic innego jak zarządzanie jego doświadczeniem.
  • Tak jak zarządzamy doświadczeniem klienta czy gościa hotelowego, tak na podobnej zasadzie zarządzamy doświadczeniem pracownika. 
  • Takie działanie wpływa na jego zaangażowanie, które jest przecież jednym z kluczowych czynników podnoszących wydajność.

Kapitał ludzki to inwestycja, która zawsze się opłaca, pod warunkiem, że jest realizowana rozważnie i z uwzględnieniem potrzeb pracowników. W czasach, kiedy specjaliści są na wagę złota, coraz więcej firm zdaje sobie z tego sprawę. Jednak jak w praktyce zarządzać doświadczeniem pracownika?

Dostępnych jest coraz więcej narzędzi pozwalających na efektywne zarządzanie pracownikami, np. poprzez cele. W tym przypadku ważne jest, aby osobiste cele pracownika były spójne z celami firmy – tylko wówczas możemy wzmacniać identyfikację pracownika z firmą i pogłębiać jego zaangażowanie. Do dyspozycji mamy narzędzia (jak np. SuccessFactors Performance & Goals), które pozwalają nie tylko mierzyć zaangażowanie zespołu, ale też wprowadzać bodźce, które je stymulują. Jest to możliwe m.in. dzięki indywidualnemu podejściu do każdego z pracowników i personalizacji relacji z nim.

Czytaj więcej: Oto 4 kluczowe trendy HR, które zdominują 2020 rok

Jak wyjaśnia Wojciech Miszewski, specjalista ds. successfactors w firmie Quercus, personalizacja relacji z pracownikiem to nic innego jak zarządzanie jego doświadczeniem. Tak jak zarządzamy doświadczeniem klienta czy gościa hotelowego, tak na podobnej zasadzie zarządzamy doświadczeniem pracownika, wpływając tym samym na jego zaangażowanie, które jest jednym z kluczowych czynników podnoszących wydajność.

- Chodzi o to, aby tworzyć pozytywne doświadczenia, które wpływają i na samopoczucie pracowników, i na rotację personelu, a w efekcie na wyniki firmy - wyjaśnia ekspert.

Zarządzanie doświadczeniem pracowników i związana z tym poprawa wydajności pracy łączą się też z optymalizacją zatrudnienia, która polega już nie na powiększaniu liczby pracowników, ale raczej na wprowadzaniu rozwiązań, które podnoszą wydajność obecnego zespołu.

Personalizacja w dobie koronawirusa

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Personalizacja kluczem do maksymalnego wykorzystania plusów pracownika

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA