PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji podatkowych można złożyć w e-Urzędzie Skarbowym

  • Autor: PAP/JP
  • 1 wrz 2022 13:06

W e-Urzędzie Skarbowym można już złożyć UPL-1, czyli pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji podatkowych – poinformowało Ministerstwo Finansów w czwartkowym komunikacie.

Pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji podatkowych można złożyć w e-Urzędzie Skarbowym
W e-Urzędzie Skarbowym można już złożyć UPL-1, czyli pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji podatkowych (fot. Pixabay)
REKLAMA

W e-Urzędzie Skarbowym można już złożyć UPL-1, czyli pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji podatkowych. Nowa funkcjonalność to ułatwienie zarówno dla mocodawców, jak i pełnomocników - tłumaczy resort finansów.

Czytaj też: W e-Urzędzie Skarbowym użyjemy mObywatela

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Serwis e-US to nowoczesny kanał komunikacji, który wciąż wzbogacamy o nowe usługi uwzględniając potrzeby naszych klientów. Właśnie udostępniliśmy możliwość złożenia pełnomocnictwa do podpisywania elektronicznych deklaracji podatkowych, a także zawiadomień o jego zmianie lub odwołaniu. Mocodawcy mogą już przeglądać nie tylko listę udzielonych pełnomocnictw ogólnych, ale również pełnomocnictw umożliwiających składanie e-deklaracji. Z możliwości przeglądania listy pełnomocnictw użytkownicy serwisu skorzystali ponad 660 tys. razy. Teraz zakres informacji prezentowanych przez nas w e-US jest jeszcze szerszy" - powiedział, cytowany w komunikacie szef Krajowej Administracji Skarbowej Bartosz Zbaraszczuk.

Czytaj też: Zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach będzie można dostać online

Resort doprecyzował, że w e-Urzędzie Skarbowym można złożyć pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji składanych za pomocą środków komunikacji elektronicznej (formularz UPL-1) oraz zawiadomienie o zmianie lub odwołaniu takiego pełnomocnictwa (formularz OPL-1). Zawiadomienie składa się w swoim imieniu lub innej osoby czy innego podmiotu - jeśli użytkownik jest pełnomocnikiem zawodowym (adwokatem, radcą prawnym, doradcą podatkowym).

"Nowa funkcjonalność umożliwi złożenie pełnomocnictwa UPL-1 i działanie na jego podstawie, w szybki i wygodny sposób, bez wychodzenia z domu. To kolejna usługa dla klientów. W ramach tego wdrożenia przygotowaliśmy także ułatwienia dla pełnomocników, którzy w imieniu swoich mocodawców złożą również zgłoszenia ZAP-3" - powiedziała, cytowana w komunikacie, zastępca szefa KAS Anna Chałupa.

MF wyjaśniło także, że pełnomocnicy ogólni mają w e-US dostęp do listy swoich mocodawców. Mogą również składać pisma w ich imieniu, bez konieczności samodzielnego uzupełniania danych identyfikacyjnych i adresowych mocodawcy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji podatkowych można złożyć w e-Urzędzie Skarbowym

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA