PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pekao: Szersze 500 plus podtrzyma dynamikę sprzedaży

  • Autor: PAP/GP
  • 22 sie 2019 11:30

Szybki wzrost sprzedaży dóbr trwałych w lipcu świadczy o utrzymywaniu się bardzo dobrych nastrojów konsumentów; w kolejnych miesiącach ich siła nabywcza będzie wspierana rozszerzonym programem 500 plus, co podtrzyma wysoką dynamikę sprzedaży - uważa ekonomista z Pekao Piotr Piękoś.

Pekao: Szersze 500 plus podtrzyma dynamikę sprzedaży
Program 500 plus to świadczenie wypłacane rodzinom. Pierwotnie obowiązywało od drugiego dziecka. Tę zasadę zmodyfikowano. (fot. MRPiPS/twitter.com)
REKLAMA

W czwartek GUS podał, że sprzedaż detaliczna w cenach stałych w lipcu 2019 r. wzrosła o 5,7 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 2,1 proc. Sprzedaż detaliczna w cenach bieżących wzrosła w ubiegłym miesiącu o 7,4 proc.

- Szybki wzrost odnotowała w lipcu sprzedaż dóbr trwałych (m.in. meble, RTV i AGD), co świadczy o utrzymywaniu się bardzo dobrych nastrojów konsumenckich. Warto też zaznaczyć wyraźnie wyższą dynamikę niż w poprzednim miesiącu w przypadku sprzedaży żywności - poinformował w komentarzu ekonomista banku Pekao Piotr Piękoś.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zwrócił uwagę, że zgodnie z oczekiwaniami, niski poziom czerwcowej dynamiki sprzedaży był w głównej mierze uwarunkowany czynnikami przejściowymi i lipiec przyniósł powrót do wyższych poziomów. - W kolejnych miesiącach siła nabywcza konsumentów dostanie dodatkowe wsparcie w postaci rozszerzenia programu 500 plus, co będzie podtrzymywać wysoką dynamikę sprzedaży - wskazał.

Jego zdaniem opublikowane w czwartek dane nie mają istotnego wpływu na perspektywy krajowej polityki pieniężnej. - W świetle komunikacji Rady Polityki Pieniężnej podtrzymujemy scenariusz stabilizacji kosztu pieniądza co najmniej do końca 2020 r. (stopa referencyjna: 1,5 proc.) - czytamy w komentarzu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pekao: Szersze 500 plus podtrzyma dynamikę sprzedaży

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA