×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Paweł Vogtt: nauka i biznes muszą ze sobą współpracować

  • PTWP - PulsHR
    KDS
  • 20 cze 2017 10:15

Pomiędzy światem akademickim i poszukiwaniami biznesowymi musi istnieć symbiotyczny związek. W naszej firmie traktujemy to jako część odpowiedzialności społecznej. Z drugiej strony nie mamy wyboru. Bo sukces firmy, to sukces zespołu ludzi, a obecnie bardzo trudno jest znaleźć dobrych pracowników w urzędach pracy - przekonuje Paweł Vogtt, dyrektor Wydziału Bilansowania i Zarządzania Efektywnością Energetyki PKN Orlen.

Paweł Vogtt: nauka i biznes muszą ze sobą współpracować
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Zdaniem Pawła Vogtta każdy odpowiedzialny pracodawca powinien zastanowić się w jaki sposób pozyskać dobry zespół. - My nie czekaliśmy na jakiekolwiek rozwiązania systemowe. Wzięliśmy sprawy we własne ręce. Rozpoczęliśmy współpracę wydziałem Politechniki Warszawskiej w Płocku. Wzięliśmy studentów trzeciego roku na tzw. „szkołę biznesu dla utalentowanych inżynierów” - wyjaśnia. 

Dzięki temu mogą zdobytą podczas wykładów wiedzę teoretyczną zastosować w praktyce. - Bez nich nie udałoby się nam rozwiązać wielu problemów. Co ważne, zauważyliśmy, że motywacją okazało się dla nich to, że ich rozwiązania wykorzystywaliśmy w praktyce. Nie uczyli się na zaliczenie kolokwium czy poprawę oceny. Wiedzieli, że ich rozwiązania mają sens – chwali efekty pracy Vogtt.

Przestrzega, że otwarcie się firm na studentów wymaga też pracy nad sobą. Trzeba wymyślić takie zadania, które młodzi ludzie będą w stanie wykonać, jednocześnie łącząc z tym dalszy rozwój akademicki.

- Dla biznesu współpraca z oświatą jest jedyną drogą do budowania stabilnego i bardzo zdolnego zespołu - podsumowuje dyrektor Wydziału Bilansowania i Zarządzania Efektywnością Energetyki PKN Orlen. 

 

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Paweł Vogtt: nauka i biznes muszą ze sobą współpracować
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA