Paweł Borys, Polski Fundusz Rozwoju: Pierwsze konkursy na przełomie III i IV kwartału

Polski Fundusz Rozwoju planuje uruchomienie platformy inwestycyjnej o wartości 3 mld zł dla rozwijających się polskich przedsiębiorców. Jak mówi w rozmowie z PulsHR.pl Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, uruchomienie procesu inwestycyjnego i pierwsze konkursy planowane są na przełomie trzeciego i czwartego kwartału roku. PFR wciąż także kompletuje zespół specjalistów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Paweł Borys, Polski Fundusz Rozwoju: Pierwsze konkursy na przełomie III i IV kwartału

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

4 lip 2016 20:04


Platforma inwestycyjna PFR Ventures zostanie uruchomiona w ramach programu Start in Poland, jednak jej oferta nie będzie skierowana tylko do start-upów.

- Chodzi o to, by stworzyć dla polskich przedsiębiorców kompletną ofertę finansowania, która pozwoli im na pozyskiwanie kapitału zarówno na bardzo wczesnym etapie, jak na etapie ekspansji aż po wejście na giełdę – mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

- W tej chwili jesteśmy na etapie tworzenia pięciu funduszy. Proces inwestycyjny i konkursy planujemy uruchomić na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku – dodaje.

Jak podkreśla prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, większość środków będzie inwestowana na późniejszym etapie działalności. – Będą to środki dla spółek, które znajdują się już w ekspansji, mają już produkt i chcą go rozwijać zarówno w Polsce jak i na rynku międzynarodowym, ponieważ dane wskazują, że ponad 50 proc. firm myśli o ekspansji globalnej – wyjaśnia Borys.

Na razie Polski Fundusz Rozwoju kompletuje zespół. Kto w nim będzie? Dowiecie się z naszej rozmowy wideo.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.