PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

PARP rozstrzygnęła konkurs na dofinansowanie 390 projektów firm

  • Autor: PAP/JS
  • 23 cze 2017 17:39

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozstrzygnęła konkurs "Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand”. W ramach tego konkursu dofinansuje 390 projektów firm, a każda z nich może otrzymać nawet milion złotych.

PARP rozstrzygnęła konkurs na dofinansowanie 390 projektów firm
Według PARP zdecydowana większość projektów została przygotowana przez firmy zlokalizowane na terenie województwa mazowieckiego (fot.shutterstock)
REKLAMA

• Przedsiębiorcy, jak dodaje komunikat, będą mogli przeznaczyć otrzymane środki na działania promocyjne na wskazanych przez Ministerstwo Rozwoju pozaunijnych rynkach o dużym potencjale gospodarczym, m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Ukrainie, w Rosji, Japonii, Turcji, Chinach czy Korei.

• Według PARP zdecydowana większość projektów została przygotowana przez firmy zlokalizowane na terenie województwa mazowieckiego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Rolą Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości jest pomoc MŚP w wyjściu na zagraniczne rynki. W obecnej perspektywie finansowej (na lata 2014-2020 - red) PARP wdraża instrumenty wsparcia na rzec internacjonalizacji przedsiębiorstw i promocji gospodarczej na łączną kwotę ok. 238 mln euro (czyli ok. 995 mln zł). Jest to kwota największa ze wszystkich, jakimi dysponują instytucje publiczne odpowiedzialne za zagadnienie internacjonalizacji i promocji gospodarczej" - podkreśla PARP w komunikacie.

Najważniejszym z tych instrumentów PARP jest konkurs "Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych - Go to Brand". Jak wyjaśnia cytowany w komunikacie dyrektor z PARP Radosław Runowski, jego celem jest "promocja marek produktowych, które mają szansę stać się markami rozpoznawalnymi na rynkach zagranicznych".

"Agencja rozstrzygnęła właśnie wiosenny konkurs. Dofinansowanie otrzyma 390 projektów firm na kwotę ponad 211 mln zł. 100 projektów wybrano z województwa mazowieckiego na kwotę 55 mln zł" - informuje komunikat. W ramach konkursu, dodaje, 171 rekomendowanych wniosków złożyły mikroprzedsiębiorstwa, 120 - małe, a 100 - średnie firmy.

Konkurs przeznaczony był dla przedsiębiorców reprezentujących wybrane sektory gospodarki, którzy chcą uczestniczyć w branżowych programach promocji, koordynowanych przez Ministerstwo Rozwoju.

To takie branże jak: IT/ICT, sprzęt medyczny, maszyny i urządzenia, kosmetyki, biotechnologia i farmaceutyka, moda polska, budowa i wykańczanie budowli, jachty i łodzie, meble, polskie specjalności żywnościowe, sektor usług prozdrowotnych, części samochodowe i lotnicze.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PARP rozstrzygnęła konkurs na dofinansowanie 390 projektów firm

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA