×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

PARP otworzyła w Poznaniu pierwsze biuro regionalne

  • Autor: PAP/JP
  • 1 lip 2021 13:51

W czwartek w Poznaniu oficjalnie otwarto pierwsze w kraju biuro regionalne Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Placówka obsługiwać ma przedsiębiorców z zachodniej części Polski.

PARP otworzyła w Poznaniu pierwsze  biuro regionalne
Siedziba PARP w Warszawie (fot. Adrian Grycuk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 pl)
REKLAMA
  • W poznańskim oddziale będzie zlokalizowany punkt informacyjny jednego z najważniejszych tegorocznych projektów PARP - Systemu Wczesnego Ostrzegania MŚP w okresowych trudnościach.
  • W otwarciu mieszczącego się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich biura wziął udział m.in. wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.
  • Poznańskie biuro ma być punktem kontaktowym dla przedsiębiorców z zachodniej części Polski.

Placówka będzie odpowiedzialna za m.in. opracowywanie i testowanie nowych form wsparcia związanych z koncepcją gospodarki obiegu zamkniętego. Jak podano podczas oficjalnego otwarcia ośrodka, uruchomienie wielkopolskiej placówki PARP pozwoli skrócić dystans między przedsiębiorcami a instytucjami wspierającymi ich działalność.

"Obowiązkiem polskiego państwa jest niesienie jak najskuteczniejszej pomocy polskim firmom. Ta pomoc jest od wielu lat efektywnie udzielana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Bardzo się cieszę, że dziś oficjalnie inaugurujemy działalność pierwszego pozawarszawskiego oddziału PARP" - powiedział w czwartek podczas otwarcia wicepremier Jarosław Gowin.

Jak podkreślił, uruchomienie pierwszego oddziału PARP w Poznaniu jest "wyrazem uznania dla przedsiębiorczości, potencjału gospodarczego Wielkopolski".

"Mijający rok pokazał, że wytrwałość, ciężka praca i determinacja naszych przedsiębiorców odegrały decydującą rolę w utrzymaniu dobrego stanu polskiej gospodarki. Przed nami program, który pomoże nam szybko odbudować wiele sektorów gospodarki. Dzięki Krajowemu Planowi Odbudowy Polska może dysponować ponad 58 mld euro. Skorzystanie z tej szansy zależy w dużej mierze od efektywniejszej i ściślejszej współpracy między państwem a przedsiębiorcami, czyli odbiorcami wsparcia. Otwarcie biura regionalnego PARP to jeden z przykładów działań w tym kierunku" - dodał.

Biuro regionalne w Poznaniu ma być odpowiedzialne za realizację działań informacyjnych i promocyjnych dla przedsiębiorców z zachodniej części Polski.

"Regionalne biuro PARP w Poznaniu zostało powołane właśnie po to, by na tym ważnym dla przedsiębiorców obszarze dać dodatkowe wsparcie i stanowić siłę napędową dla rozwoju kompetencji, inwestycji technologii i innowacji. Kluczowe jest również budowanie świadomości wśród przedsiębiorców z całego makroregionu Polski Zachodniej w zakresie efektywnego wykorzystania oferty oraz instrumentów wsparcia oferowanych przez PARP" - powiedział wiceminister rozwoju, pracy i technologii Grzegorz Piechowiak.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PARP otworzyła w Poznaniu pierwsze biuro regionalne
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA