PARTNERZY PORTALU

Na Madagaskarze papież w kamieniołomach modlił się za robotników

Przebywający na Madagaskarze papież Franciszek odmówił w niedzielę (8 września) podczas spotkania z robotnikami z kamieniołomów modlitwę za ludzi pracy na całym świecie. Modlił się też za bezrobotnych i za przedsiębiorców, by zapewniali pracującym godne wynagrodzenie.

Na Madagaskarze papież w kamieniołomach modlił się za robotników
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Podczas spotkania z tysiącami robotników pracujących przy wydobyciu granitu i innych cennych surowców koło stolicy Madagaskaru Antananarywy, papież podkreślił, że uczestnicy modlitwy stoją przed "skałą rozdartą pracą człowieka".

Franciszek modlił się za tych ludzi pracy, którzy - jak mówił - "wykonują ją własnymi rękami i przy ogromnym wysiłku fizycznym". "Zachowaj ich ciała przed nadmiernym wyczerpaniem: niech nie zabraknie im czułości, by potrafili przytulić swoje dzieci i bawić się z nimi" - powiedział.

Papież modlił się o to, aby robotnicy "nie zostali przygnieceni ciężarem swej pracy" i aby jej owoc pozwolił im zapewnić godne życie ich rodzinom.

"Oby nasze rodziny wiedziały, że radość zarabiania na chleb jest doskonała wówczas, gdy ten chleb jest dzielony z innymi; aby nasze dzieci nie były zmuszane do pracy, by mogły chodzić do szkoły i kontynuować naukę" - podkreślił.

Następnie dodał: "Boże sprawiedliwości, porusz serca przedsiębiorców i zarządców, niech czynią wszystko, co konieczne, aby zapewnić pracującym godne wynagrodzenie oraz warunki szanujące ich ludzką godność".

Franciszek modlił się również, aby bezrobocie, "przyczyna tak wielu bied zniknęło z naszych społeczeństw". "Niech każdy zazna radości i godności zarabiania na swój chleb, żeby go zanieść do domu i utrzymać swoich bliskich. Stwórz między ludźmi pracy ducha prawdziwej solidarności" - powiedział.

Jedna z kobiet pracujących w kamieniołomie w przemówieniu powitalnym podziękowała papieżowi za obronę praw robotników na całym świecie. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Na Madagaskarze papież w kamieniołomach modlił się za robotników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA