PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Papież Franciszek: Zamykanie firm bez dbania o pracowników jest grzechem

Papież Franciszek nazwał zamykanie przedsiębiorstw (fabryk), bez zadbania o pracowników i ich rodziny, ciężkim grzechem. Słowa padły w środę (15 marca) w czasie cotygodniowej audiencji watykańskiej.

  • Autor: GP
  • 16 mar 2017 11:36
Papież Franciszek: Zamykanie firm bez dbania o pracowników jest grzechem
Papieża franciszka kolegium kardynalskie wybrało na tron watykański w 2013 roku. Od pierwszych decyzji Franciszek buduje obraz papieża zainteresowanego problemami ludzi biednych, w tym ludzi pracy. (fot.:twitter.com/Pontifex)
REKLAMA

W środę (15 marca) papież Franciszek odwołał się w czasie audiencji generalnej w Watykanie do praktyki zamykania firm, bez uwzględnienia w tym procesie dobra pracowników.

- Zamykanie przedsiębiorstw, zamykanie fabryk, czy restrukturyzacja firmy bez pełnego zrozumienia, jak odbije się to na pracownikach i ich rodzinach, jest grzechem ciężkim - mówił papież. Jego słowa transmitowała watykańska telewizja, przemówienie opisała też agencja Reuters.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Po audiencji głowa Kościoła dotknęła tego tematu jeszcze raz w telewizyjnej stacji Sky Italia. Franciszek rozwinął swoje słowa.

- Praca daje nam godność - mówił duchowny. - Odpowiedzialni za pracę menadżerowie są zobowiązani do zapewnienia kobietom i mężczyznom takich warunków pracy, by chodzili z głową podniesioną do góry. - Tym porównaniem Franciszek podkreślił, jak ważna jest dla niego dobra samoocena pracowników. - Muszą mieć odwagę patrzeć na innych z godnością wynikającą z ich pracy, z ich zawodu.

Papież ostrzega, że osoby spiskujące i korzystające z niegodziwości po to by zawrzeć umowę lub zbić zysk, zwłaszcza jeśli wiąże się to z zamykaniem przedsiębiorstw, popełniają wielki grzech. Franciszek przez cały czas swojego pontyfikatu, który zaczął się w 2013 roku, akcentuje prawo do pracy.

Włochy, co podkreślił Reuters w swojej korespondencji z Watykanu, borykają się z problemem zamykania fabryk i zakładów. Podobnie, jak np. w USA, przez ostatnie lata na półwyspie Apenińskim korporacje przenosiły produkcję poza stary kontynent. Było to powodowane cięciami kosztów pracy, które w krajach Azji są mniejsze niż w Europie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Papież Franciszek: Zamykanie firm bez dbania o pracowników jest grzechem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA