PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Papieska inicjatywa ma pomóc liderom biznesu w rewolucji na rynku pracy

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 25 lut 2020 11:10

Postępująca zmiana charakteru pracy wymusi przekwalifikowanie bardzo wielu ludzi. Szacuje się, że w nadchodzącej dekadzie ponad miliard osób będzie trzeba przekwalifikować. To jeden z wniosków tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Jak poradzić sobie z tą sytuacją?

Papieska inicjatywa ma pomóc liderom biznesu w rewolucji na rynku pracy
Papież Franciszek (fot. twitter.com)
REKLAMA
  • Zdaniem ekspertów Personnel Service, liderzy biznesu z całego świata będą potrzebowali wiele wytrwałości, aby ten proces zakończył się sukcesem i dla nich, i dla pracowników.
  • Pomóc może w tym inicjatywa Masterclass Leadership with the Pope, czyli Lekcje przywództwa z papieżem.
  • Papież Franciszek jest mentorem tego projektu. Wśród polskich "Przewodników" udzielających się w programie znajdziemy znane nazwiska.

W czasie tegorocznego spotkania ekonomicznego w Davos Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) przedstawiła prognozę, że w ciągu następnych 10 latach zmiany wywołane postępującą automatyzacją i robotyzacją dotkną ponad miliard miejsc pracy na całym świecie.

Nie dla każdej osoby, która w wyniku tego procesu będzie musiała się przekwalifikować, zmiana będzie prosta. Zdaniem ekspertów Personnel Service, kluczowe w tym procesie będzie stawianie dobra pracowników na pierwszym miejscu. To zasada zgodna z inicjatywą Masterclass Leadership with the Pope. Przedsięwzięcie powstałe z inspiracji papieża Franciszka we współpracy z Papieską Radą Kultury od dwóch lat motywuje ludzi biznesu, świata nauki, kultury, sportu oraz organizacji non-profit do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodym pokoleniem liderów.

Czytaj też: Dialog, współpraca i przywództwo. To kompetencje, których wymaga "mądre" zarządzanie

- Te wszystkie osoby biorą pod uwagę wiele kluczowych wartości, którymi warto kierować się w życiu i w pracy oraz tzw. „15 zasad przywództwa papieża Franciszka”. Jedną z tych zasad jest apel Ojca Świętego, by w biznesie nie tracić wrażliwości - podkreślił Marek Ratajczak, prezes polskiej Fundacji Twórczości Narodowej (CTN), jeden z pomysłodawców Masterclass Leadership with the Pope.

Podkreśla on, że świat biznesu musi być świadomy, że już niedługo wiele osób może stracić zawód niemal z dnia na dzień.

- Nie wszyscy będą w stanie natychmiastowo zmienić swoje umiejętności czy posiadane kompetencje. Dlatego trzeba ich na to przygotować. W ramach programu Masterclass Leadership with the Pope naszym celem jest bezpłatne przeszkolenie miliona młodych liderów na całym świecie - kreśli cel programu Ratajczak. - Chcemy, by osoby decydujące o obliczu światowej gospodarki miały świadomość, że pieniądze nie są najważniejsze, a w nieuchronnych procesach automatyzacji i robotyzacji warto pamiętać o człowieku.

Wiedza od doświadczonych do młodych

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Papieska inicjatywa ma pomóc liderom biznesu w rewolucji na rynku pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA